Omarska pala u Dubici

Borac Kozarska Dubica - Omarska

Nakon katastrofe u prošlom kolu, Omarska je odigrala sasvim korektnu utakmicu na gostovanju kod lidera, Borca u Kozarskoj Dubici, ali to je bilo dovoljno samo za poraz od 3-1.  Nažalost, Omarskoj definitivno nedostaje i malo sreće za bolje rezaltute. Od početka obe ekipe su krenule ofanzivo. Prve dvije šanse je stvorila Omarska. Prvo je Panić utrčao sa desne strane, primio loptu, ali ga je stgao protivnički igrač i blokirao. Nakon toga domaći stvaraju nekoliko prilika, ali dobro brani Jokić.

Drugu priliku za Omarsku je imao Vračar na 16 metara, ali umjesto da šutira, komplikuje, gubi loptu, i iz te akcije domaći otvaraju kontru preko desne strane odakle se upućuje centaršut u kojem se nakon par nespretnih događaja najbolje snalazi Ljutić koji je ugurao loptu u mrežu i doveo Borac u vođstvo 1:0.

Nakon toga Omarska je pokušavala doći do izjednačenja, ali se igralo čvrsto i borbeno. U 36. minutu vidjeli smo spornu situaciju. Na lijevoj strani Pekić je srušio Romanića, trebalo je da dobije žuti, eventualno crveni karton, međutim stvorila se gužva, protivnički igrač je udario Anđića i kad se raščistilo sudija obostrano žutim kartonom kažnjava Anđića i Kovačevića, bez ikakvog kartona Pekiću.

Drugo poluvrijeme je u početku bilo ravnopravno. Ipak u 65. minutu nakon jedne ispucane lopte, Dalić jako izbija loptu glavom, lopta dolazi do Ćulibrka, a on upošljava Zeca koji sa desne strane utrčava pred Jokića i zabija za 2:0. U 75. minutu lopta je u šesnaestercu pogodila Zdjelara u ruku. Topić je sigurno izveo penal i povisio na 3:0. Omarska do kraja dolazi do utješnog gola, Panić je u 82. minutu uputio centaršut s desne strane, nespretno su reagovali golman i štoper Borca, lopta je došla  do Rosića koji je sprema u praznu mrežu

Ovo je treći poraz u nizu Omarske, koja u sledećem kolu dočekuje Dubrave, a Borac gostuje u Trnu.

Kozarska Dubica: Borac – Omarska 3-1

Ljutić Admir ‘8, Zec ‘65, Topić ‘75 (pen) – Rosić ‘82

Sudija: Puvača Duško (Novi Grad). Gledalaca: 150.

Žuti kartoni: Kovačević, Pekić (Borac) Zdjelar, Anđić, Lajić, Grahovac, Jokić (Omarska)

Borac: Reljić, Trkulja (Krneta), Ćulibrk, Topić, Ljutić Adnan, Zec, Dalić, Kovačević (Gorinjac), Pudić (Radoja), Ljutić Admir, Pekić. Trener: Bujić Zoran.

Omarska: Jokić (Drinić), Lajić, Zdjelar, Nišević, Rosić (Stojnić), Romanić Da, Panić, Grahovac, Anđić, Vračar (Gavranović), Višić. Trener: Vuleta Milenko.

Izvort: FK Omarska/foto: fb stranica Borac

Sloboda (MG) 0 : 2 Mladost
Sloga (S) 1 : 0 Jedinstvo
Sloboda (NG) 3 : 0 Laktaši
Sloga (D) 2 : 0 Proleter
Ljubić 4 : 1 Sloga (T)
Borac (KD) 3 : 1 Omarska