Leo bolji od Sparsa

KK Leotar

U 1. kolu Premijer lige BiH KK "Leotar" je pobijedio KK "Spars" iz Sarajeva rezultatom 75:65 (19:18, 14:20, 22:14, 19:13). Ovo je bila veličanstvena pobjeda Trebinjaca nad favorizovanim protivnikom.

Pobjednik je odlučen u posljednja dva minuta, a bolji, agresivniji, smireniji, a još bodreni od oko 800 gledalaca uspješniji su bili domaćini.

Gosti su nakon prvih pet minuta igre imali tri koša razlike 6:9, ali prva četvrtina završena je minimalnim vođstvom domaćina od 19:18. Tokom druge četvrtine ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Ipak, na odmor se otišlo sa pet koševa razlike u korist gostiju 33:38.

Interesantno je da su nakon prvog poluvremena dvojica igrača u redovima Leotara imali dvocifren koš učinak - Rikalo 14 i Šakotić 10, a kod gostiju osam igrača se upisalo u listu strijelaca.

Treća četvrtina je nastavljena naizmjeničnim vođstvom, ali na kraju domaćin prelazi u vođstvo i uz zvuk sirene Milošević pogađa za 55:52 i sa ovim rezultatom ušlo se u posljednjih deset minuta.

A u ovoj četvrtini prava drama. U 35. minutu bilo je 61:60, a Šakotić je izašao iz igre zbog pet ličnih grešaka, kao i Rikalo kome su dosuđene dvije tako da je automatski isključen.

Mnogi su vjerovali da će bez ove dvojice ključnih igrača domaćin teško doći do pobjede. Ali su domaći igrači dali i posljednji atom snage, trčali, borili se i uz navijanje i podršku publike došli su do pobjede od 74:65.

Svi igrači zaslužuju pohvalu i ovom pobjedom pokazali su da će biti tvrd orah za svakog protivnika na svom parketu.

Nakon utakmice trener Miro Vukoje zahvalio se svojim igračima što su ostavili srce na parketu.

"Zahvaljujem se publici koja je bila naš šesti igrač. Mi smo znali skautirajući nijihovu igru kao da je to atletska ekipa koja dosta polaže na igru u reketu. Stvarali su nam problem u jednom dijelu utakmice, ali kasnije, kad smo dodali gas, kad smo se počeli boriti za svaku loptu na terenu, završilo se na pravi način", rekao je Vukoje.

Riječi trenera povrdio je i kapiten Đorđije Ninković i dodao da je pobjeda vrlo važna.

"Idemo dalje, treniramo i nadamo se da će biti još bolje", rekao je Ninković.

U narednom kolu Leotar je gost KK "Igokea" u Laktašima, a utakmica se igra u ponedjeljak.

Leotar - Spars 75:65 (19:18, 14:20, 22:14, 19:13

KK "Leotar": Marić, Raićević 6, Aleksić 7, Tunguz, Damjanović 2, Rikalo 23, Andrejević 9, Milidragović, Ninković 5, Šakotić 15, Dedijer, Milošević 7. Trener: Miro Vukoje.

KK "Spars": D. D. Strong, Klavžar 6, Vrabac 15, Jovanović 5, Grubelić 2, Ilić , Polutak 7, Memić , Kamenjaš 2, Buza 13, Đekić 2, Muratović 13. Trener: Goran Šehovac.

Izvor: Trebinje Live

Zrinjski 83 : 98 Široki
Kakanj 82 : 75 Čapljina
Mladost 98 : 90 Sloboda
Promo 74 : 85 Bratunac TRB