Višegrađanke preokretom do prve pobjede

Odbojkašice „He na Drini“ savladale su na domaćem terenu u Višegradu ekipu „Kula Gradačac“ sa 3:2 (19:25, 22:25, 25:9, 25:23, 15:13) u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Višegrađanke su do prve pobjede došle pred domaćim navijačima, iako tako nije djelovalo poslije prva dva seta. Početak je bio izjednačen, da bi gošće sredinom seta stvorile prednost od šest poena i kasnije taj dio igre osvojile sa 25:19. Servisom Ivane Plećić domaća ekipa je povela sa 7:2, ipak „Kula Gradačac“ stiže do izjednačenja 14:14 i kasnije preuzima kontrolu nad igrom i dolazi do vođstva od 2:0 (25:22).

U trećem setu na terenu je postojao samo jedan tim, a to je bila ekipa Jova Sarić. Potpuna dominacija krunisana je ubjedljivo osvojenim setom sa 25:9. Najveća drama je viđena u narednom dijelu igre, gdje su domaće vodile sa 9:5, gošće su preokrenule i imale +4. Ipak ubrzo je stiglo izjednačenje, a zatim i set lopta za povratnice u najelitniji rang, koju su odmah iskoristile za 2:2 (25:23). Zadnji set se igralo poen za poen, do pred kraj kada su Višegrađanke imale četiri meč lopte i iskoristile su treću za trijumf.

U narednom kolu „He na Drini“ gostuje u Lukavcu ekipu „Smeča“, dok „Kula Gradačac“ gostuje u Goraždu.

Goražde 3 : 1 Gacko
Inova 1 : 3 HE na Drini
Sloboda 3 : 0 Kula Gradačac
Novi Grad 3 : 2 Smeč
Maglić 1 : 3 Mostar