Paljani stali na Sokocu

Glasinac - Romanija

U 11. kolu drugoligaškog "Istoka" danas su na Sokocu fudbaleri Glasinca u komšijskom derbiju savladali Romaniju sa 2:1.

Sjajno su domaćini otvorili meč. Igrao se 15. minut kada je Dejan Deurić matirao odbranu "Rome", nakon čega Glasinac dovodi u vodstvo. Samo 4. minuta Sokočanima trebalo je da dupliraju prednost. Strijelac je bio "ubica" golmana Neđo Šuka koji u 11. utakmica "zabija" ček 14. puta.
Iskusni paljanski as Marko Blagojević nakon samo dva minuta pogađa i unosi neizvijesnost u meč, a ispostavilo se na kraju da je to bio i konačni razultat 2:1 za domaćina.

Paljanska "Vučica" nakon odigranih 11. mečeva zauzima četvrto mjesto sa 19. bodova, dok je Glasinac sedmi i ima 16.

U 12. kolu narednog vikenda (26/27. oktobar) “Romanija” putuje u Višegrad, a Glasinac u Pilicu na susret sa fudbalerima Budućnosti.

FK "Glasinac" Sokolac - FK "Romanija" Pale 2:1 / 2:1

Stadion: Bara
Gledalaca oko 80

Glavni sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina) "mahači", Mladen Popović (Istočno Sarajevo) i Njegoslav Bošković (Bijeljina)

Strijelci:1:0 Dejan Deurić 15, 2:0 Neđo Šuka 19, 2:1 Marko Blagojević 2:1

Žuti kartoni: Nemanja Lukić (Glasinac), Stefan Jakovljević (Romanija)

Miloš Pajević (od 24. Kristijan Krunić), Marko Vujičić, Nemanja Ninković, Marko Pejanović, Dejan Deurić, Nemanja Lukić, Bojan Lukić (od 53 Stefan Ćosić), Neđo Šuka, kapiten Miloš Vujičić, Nikola Krsmanović, Aleksandar Pejanoviuć (od46 Darko Gašević)

Romanija: Nikola Mijović, Marko Vuković, Borislav Cicović, Miloš Košarac, Petar Perišić (od 71. Sretko Vuksanović), Stefan Jakovljević (od 46. Filip Papić), Njegoš Muharemović), Dejan Obradović, Đorđe Lazić (od 61 Ognjen Jevtović), kapiten Marko Blagojević, Miloš Koroman

Mladost (G) 3 : 0 Drina HE
Ilićka 01 0 : 1 Stakorina
Famos 4 : 0 Velež
Jedinstvo 2 : 2 Leotar
Mladost (R) 0 : 3 Milići