Pl: VAR ''oteo'' dva boda Arsenalu, gol Milivojevića

Fudbaleri Arsenala i Kristal Palasa odigrali su 2-2 u desetom kolu Premijer lige.

Arsenal je sjajno otvorio susret. Golovima Sokratisa i Luiza nakon kornera, Arsenal je vodio sa 2-0. Mogli su i povećati prednost ali Lakazet i Obamejang nisu koristili šanse. Do kraja prvog poluvremena Palas je smanjio. Milivojević je pogodio iz penala. U nastavku susreta gosti su došli do izjednačenja a strijelac je bio Aju. Arsenal je pritiskao do kraja i uspjeli su dati gol preko Sokratisa. No, tada na scenu stupa VAR i ponovo pravi lakrdiju. Naime, iako je Čembers prvi dobio udarac po nogama, sudija u VAR sobi sudio je aul u napadu Čembersa.

Do kraja je ostalo 2-2 pa su obje ekipe ostale u vrhu tabele.

U derbiju kola Liverpul je nakon preokreta savladao Totenhem sa 2-1 dok je Junajted sa 3-1 savladao Norič u gostima.

Southampton 0 : 9 Leicester
Manchester City 3 : 0 Aston Villa
Brighton 3 : 2 Everton
Watford 0 : 0 Bournemouth
West Ham 1 : 1 Sheffield United
Burnley 2 : 4 Chelsea
Newcastle United 1 : 1 Wolverhampton
Arsenal 2 : 2 Crystal Palace