Borac na čelu kolone

Vladan Đurđević, utakmica Borac - Sloga Doboj

Rukometaši Borca prvi put se od starta takmičarske sezone nalaze na liderskoj poziciji u Premijer ligi Bosne i Hercegovine! ”Crveno-plavi” su večeras u dvorani Borik, u meču šestog kola, savladali dobojsku Slogu rezultatom 31:25 i sa 15 bodova se ”šepure” na prvom mjestu, uz bod više od visočke Bosne i tri od dosadašnjeg lidera Gračanice, koja je poklekla u Trebinju (30:26).

Prvih 20-ak minuta meča pripalo je Dobojlijama, koji su tokom pomenutog dijela igre imali i tri gola prednosti (4:7). Ipak, Borac je do kraja poluvremena uspio ne samo da se konsoliduje, već i uspostavi potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom, te u nastavak uđe pri plusu od pet golova (15:10).

Polovinom drugog perioda, Mikićev tim je odmakao na osam koraka (22:14), ali je Sloga uspjela da iskoristi činjenicu da je nešto kasnije imala i tri igrača više na terenu (zbog prekršaja isključeni Jeremić i Lukić, a Miljković zbog prigovora), pa je na semaforu pisalo 22:18.

Ipak, kada je naš tim ponovo bio kompletan, vrlo brzo su postignuta dva vezana gola, poslije čega se pitanje oko konačnog ishoda više nije postavljalo.

U sastavu Borca najefikasniji je bio Vladan Đurđević sa sedam golova, pet puta je mrežu Sloge zatresao Vladan Đurđević, a 18 odbrana je zabilježio Bojan Ljubišić. Kod gostiju, prvi po efikasnosti je bio Haso Ćosić sa devet golova.

U narednom, sedmom kolu, koje se igra za vikend, Borac će gostovati ekipi Maglaja.

BORAC – SLOGA 31:25 (10:15)

dvorana: Borik, gledalaca: 600, sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (Visoko), sedmerci: Borac 3 (2), Sloga 3 (3), isključenja: Borac 14 minuta, Sloga 8 minuta.

BORAC: Ljubišić (18 odbrana), Subotić, Rakocija 4, Jeremić 2, Linjareš de Souza, Đurđević 7, Todorović 2, Daničić, Miljković 1, Nježić, Lukić 2, Knežević 1, Vučićević 4, Rađenović 5, Ćelić 1, Dakić 2. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA: Bogdanović (8 odbrana), Knežević, Anđelić 2, Bubić 2, Mišanović 1, Prestaš 1, V. Stanković 4, Stojanović, Lazić, Maksimović, Bajović, Zekić 5, B. Stanković 1, Ristić, Miličević, Ćosić 9. Trener: Danko Panić.

Sloboda 29 : 28 Izviđač CO
Sloga (GV-U) 30 : 21 Drina
Slavija 34 : 24 Goražde
Leotar 30 : 26 Gračanica
Bosna Vispak 36 : 26 Maglaj
Borac m:tel 31 : 25 Sloga (D)
Lokomotiva 35 : 33 Konjuh
Iskra 27 : 25 Vogošća PH