Gacko lider, Goraždu samo set

Gacko ne zna za poraz ni nakon devetog kola, a one su večeras savladale Goražde, rezultatom 3:1, te zaposjele na vrh tabele, nakon 9. kola Premijer lige BiH.

Gacko bolje od Goražda

Od prvom seta ekipa Saše Slijepčevića imala je potpunu kontrolu igre, pa su riješile taj dio igre u svoju korist sa 25:20.

U drugom setu viđena je još ubjedljivija igra Gačanki, pa su to dobile sa devet poena razlike. Treći set gošće su pokazale zašto su u samom vrhu, pa su smanjile rezultat. Ipak, Hercegovke u četvrtom setu, pokazuju da su ipak kvalitetnija ekipa, pa dolaze do pobjede i liderske pozicije, a one su deklasirale gošće prepustivši im samo 10 poena u posljednjem dijelu igre.

Gacko je pokazalo najvišu u dosadašnjem dijelu sezone, uz Goražde i Slobodu.

Svakako, uz dva do tri pojačanja, u mini ligi, biće rame uz rame sa BL Volejom i Bimal Jedinstvom.

Bosna 1 : 3 Napredak
Borac 3 : 0 Modriča
Gacko 0 : 3 Ljubinje
Radnik 3 : 0 Kakanj 78
Jedinstvo 0 : 3 Domaljevac