Sloga porazila Vogošću

Sloga - Vogošća

Rukometaši Sloge nakon nekoliko remija na domaćem terenu konačno su zabilježili pobjedu. Savladali su ekipu Vogošće Poljine Hills rezultatom 31:30. Umalo da od gotovog naprave veresiju i ponovo da ostanu bez pobjede.

Bila je ovo posljednja utakmica u dvorani SŠC kojoj predstoji rekonstrukcija i dogradnja. Domaće utakmice u narednom periodu Sloga će igrati u sali „OŠ Radoje Domanović” u Osječanima.

Od samog početka utakmica je bila u egalu igralo se gol za gol. Gosti su imali samo jedno vođstvo na utakmici 2:1. U 20. minutu domaći prvi put imaju dva gola viška 11:9. Međutim, sa dva uzastopna gola Vogošća ponovo poravnava 11:11. U posljednjem minutu Dobojlije golovima Zekića i Tulendića na odmor odlaze sa dva gola prednosti 15:13.

Dobojlije odlično otvaraju drugo poluvrijeme i povećavaju vođstvo 17:13. Najveću prednost od pet golova razlike imali su u dva navrata 25:20 u 45. minutu i 27:22 u 48. minutu. Vogošća se ne predaje i serijom 3:0 smanjuju na 27:25 (51. minut). Tekao je 56. minut kada gosti stižu na minus jedan 29:28. Sjajnim golom iz cepelina Bubić vraća dva gola prednosti domaćim 30:28. Međutim, tu nije bio kraj, jer Buljina u 58. minutu postiže gol za 30:29. Zatim, Zekić vraća na plus dva 31:29. U posljednjem minutu Zahirović pogađa 31:30. Sloga je u preostalih 15 sekundi uspjela da sačuva gol i dođe do pobjede.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Haso Ćosić sa 9 i to sedam sa linije sedam metara, te Vladimir Stanković i Arsenije Bubić sa po 6 golova. Kod gostiju Strahinja Travar je bio najefikasniji sa 8 i Haris Buljina sa 5 golova.

Vogošće – Sloga (D) – Vogošća Poljine Hills 31:30 (15:13)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Goran Sušić (Čapljina). Sedmerci: Sloga Doboj 8(7), Vogošća Poljine Hills 3(3). Isključenja: Sloga Doboj 2, Vogošća Poljine Hills 8 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Srđan Savić (Vogošća Poljine Hills) u 59. minutu.

SLOGA (D): Bogdanović (7 odbrana), Radomir Stojanović, Tulendić 3, Prestaš 1, Vladimir Stanković 6, Borislav Stanković, Miloš Maksimović, Miličević, Bajović, Zekić 3, Ristić, Knežević 1, Bubić 6, Mišanović 2, Ćosić 9(7). Trener: Danko Panić.

VOGOŠĆA POLJINE HILLS: Beširević, Lojaničić 2, Efendić (5 odbrana), Zahirović 4, Smiljanić 3(3), Pašalić, Travar 8, Jelačić 2, Buljina 5, Bošković 3, Ivan Stojanović 2, Džemidžić, Savić 1. Trener: Edhem Sirćo.

Konjuh 39 : 29 Sloboda
Sloga (D) 31 : 30 Vogošća PH
Maglaj 32 : 27 Iskra
Gračanica 27 : 25 Lokomotiva
Goražde 30 : 33 Borac m:tel
Drina 29 : 39 Bosna Vispak
Izviđač CO 24 : 23 Leotar
Sloga (GV-U) 23 : 20 Slavija