Gačanke ostvarile jedanaestu pobjedu, savladan i Smeč

Odbojkašice Gacka savladale su večeras u Lukavcu, domaći Smeč 3:1, te 11. pobjedom u Premijer ligi BiH, sačuvale vrh tabele.

Gačanke ne staju, arhiviran Smeč

Po setovima bilo je 18:25, 25:21, 18:25, 20:25.

Gačanke su i prije početka meča slovile za apsolutnog favorita što su i opravdali na parketu dvorane u Lukavcu.

Povele su gošće iz Hercegovine nakon prvog seta, no domaće igračice u drugoj sekvenci meča dolaze do izjednačenja, gdje ponavljaju odličnu igru iz Banjaluke od prethodnog vikenda, kada su maksimalno savladale Inovu.

Treći dio meča, odredio je kasnijeg pobjednika, Gačanke su još jednom pokazale pribranost kada je prijem u pitanju, dobro su servirale pa Smeču nisu dale nikakvu šansu, gdje su domaće ostale na brojci od 18 poena.

Potpunu dominaciju izabranice Saše Slijepčevića potvrdile su u četvrtom setu.

Gošće su vodile cijeli set, te as servisom na 20:22 napravile su osjetniju razliku, potvrdile i jedanaestu pobjedu, kao i lidersku poziciju Premijer lige BiH.

Gacko je prvoplasirana ekipa sa 31. bodom, dok Smeč na svom kontu ima 11 bodova.

Goražde 3 : 1 Gacko
Inova 1 : 3 HE na Drini
Sloboda 3 : 0 Kula Gradačac
Novi Grad 3 : 2 Smeč
Maglić 1 : 3 Mostar