28.12.2019 Administrator DC

Sparsi bolji od Leotara

Sparsi su u utakmici 12. kola košarkaškog prvenstva BiH na svom parketu dočekati trebinjski Leotar i slavili sa 84:65.

Prva četvrtina ponudila je potpunu dominaciju Sparsa koji su je dobili sa 25:11, da bi Leotar uzvratio u drugoj dionici postigavši 22 poena, a primivši samo 12. Tako je prvo poluvrijeme otišlo na stranu Sparsa rezultatom 37:34.

Treća četvrtina ponudila je najkvalitetniju i najneizvjesniju košarku, a pripala je Sparsima rezultatom 24:21, te su Sarajlije u posljednju dionicu ušle sa prednošću od 6 poena razlike (61:55).

Ipak, u posljednjoj četvrtini Sparsi su potpuno deklasirali Leotar, dobivši je sa 23:11, što im je donijelo pobjedu od čak 19 poena razlike (84:65).

Sparse su do pobjede vodili Nedim Buza sa 20, te Imran Polutak sa 16 poena, dok su u redovima Leotara najefikasniji bili Marko Rikalo sa 14 i Vladimir Aleksić sa 13 poena.