Studenti pali u Bijeljini

Radnik BN

U 14. kolu Prve lige Republike Srpske, Radnik je dočekao ekipu Student Igokee i zabilježio novu pobjedu. Radnik je bio favorit na ovom susretu, ali su gosti i na ovom meču pokazali veliki talenat koji posjeduju tako da je utakmica bila neizvjesna do samog kraja.

Student Igokea je bolje započela meč, te je prvi period igre riješila u svoju korist rezultatom 21:16. Radnik je pokazao reakciju u drugoj četvrtini, odigrao veoma dobro i vratio prednost, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 41:35 za domaći tim.

U nastavku je Radnik održavao prednost, ali su gosti požrtvovanom i sjajnom igrom u tranziciji sve vrijeme držali priključak. Tek u posljednjem periodu igre,  momci iz Bijeljine  su uspjeli da prelome meč, prije svega zahvaljujući boljem skoku i manjem broju izgubljenih lopti.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Kokoruš sa 22 postignuta poena. U ekipi Radnika su se istakli još i Mičić sa 17 i Jovanović sa 11 ubačenih koševa. Kod gostiju je najefikasniji bio Topolović sa 21 poenom.

izvor: Fejsbuk stranica KK Radnik