Filip uspješan u Roterdamu, Laslo u Buenos Airesu

Filip Krajinović i Laslo Đere uspješno su otvorili novu sedmicu. Krajinović se plasirao u drugo kolo Roterdama dok se Đere plasirao u drugo kolo Buenos Airesa.

Krajinović je u prvom kolu igrao protiv domaćeg tenisera Grikspura. Filip je napravio brejk u ranoj fazi prvog seta, čuvao ga i na kraju dobio set sa 6-4. U drugom setu naš teniser bio je dominantan te je sa 6-1 dobio set. Naredni rivla biće mu pobjednik meča Medvedev - Pospišil.

Laslo je u prvom kolu Buenos Airesa ima za protivnika Čerundola. Čerundolo je dobro otvorio meč te je napravio brejk u prvom gemu. Ipak, pri vodstvu 2-1 za rivala, Laslo vezuje tri brejka i na kraju sa 6-2 dobija prvi set. Čerundolo je odgovorio istom mjerom te je sa 6-2 dobio drugi set. U trećem setu ključan je bio deveti gem. laslo je napravio brejk te je na kraju sa 6-4 dobio set.

Naredni rival biće mu pobjednik meča Londero - Horanski.