Srbija zaledila Finsku na -22 za sjajan start Kokoškova na klupi, debitovao i Ilić

Košarkaši Srbije pobjedom su otvorili kvalifikacije za Eurobasket, savladavši Finsku u Espu sa 80-58.

Srbija je od starta igrala dobro. Prije svega to se može reći za defanzivu. U napadu je Srbija sjajno koristila prednost Raduljice u odnosu na njegove čuvare a kasnije se razigrao i Zagorac. Srbija je na kraju dobila prvi period sa 19-10. Srbija je nastavila sa sjajnom igrom i u drugom periodu. Slobodnim bacanjima Simonovića, Srbija je došla do 19 poena prednosti. Finci su u završnici prvog poluvremena uhvatili dobar ritam pa su smanjili na 37-24.

Finska je dobro otvorila drugo poluvrijeme i prišla na -8. Ipak, Srbija se brzo uozbiljila. Pojačala je ekipa Igora Kokoškova igru u odbrani, pronašla napadački ritam i ponovo se odvojila. Srbija je imala i +25 a na kraju je sa 23 poena prednosti ušla u poslednji period. U poslednjem periodu Srbija je održavala vodstvo i došla na kraju do rutinske pobjede.

Srbiju je do pobjede predvodio Raduljica sa 19 poena dok je debitovao i mladi Dalibor Ilić te ostvario učinak od četiri poena. Palmi sa 16 predvodio je Fince.