Trnovica deklasirala Janju 2009

Trnovica je na startu proljećne polusezone u Regionalnoj ligi, grupa Istok, deklasirala novajliju, Janju 2009, smjestivši iza leđa čuvara Pargana četiri gola.

Sigurno u polusezonu: FK Trnovica

Domaći su krenuli ofanzivno od samog starta i već nakon petnest minuta poveli sa 1:0. Slobodan udarac sa 20 metara šuta Simić  pogađa prečku, na loptu nalijeće Dejan Mićić i šalje je u mrežu Janjana. U 31. minutu Trnovica je uduplala prednost. Poslije sjajne akcije Savić prolazi po strani i vraća povratnu  Maksimoviću a ovaj je sigurnim  udarcem šalje iza leđa golmana gostiju. Pet minuta kasnije, novajlija u plavo-žutom dresu Jokić, zbog  igranja rukom u kaznenom prostoru, dobija drugi žuti karton i Janja 2009 ostaje sa deset igrača na terenu. Ipak, domaći ne koriste iznenađenje Janjana, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata. U drugi dio susreta Trnovica ulazi još borbenije i nakon samo dva minuta igre, povećava prednost. Ponovo je Simić, sa dvadesetak metara,  izveo slobodnjak, golman brani, a na odbijenu loptu nalijeće  Vuksić i pogađa za 3:0. U 73. minutu Maksimović koristi grešku gostujuće odbrane i maestralnim pogotkom postavlja konačni rezultat 4:0.

U taboru Trnovice ne kriju radost zbog toga što su se izborili za kompletan plijen.

"Naša pobjeda je potpuno zaslužena jer smo zaista odlično odigrali svih 90 minuta. Imao je protivnik neke polušanse, ali nisu pokazali ništa što bi ozbiljnije ugrozilo našeg golmana. Tokom pauze pretrpjeli smo neke promjene. Klub su napustila tri izuzetna igrača: mladi Saša Simić, Sreten Erkić i Milijan Aćimović, a veliko pojačanje nam je golman Aleksandar Reljić, koji je igrao i u prvoligaškom karavanu. Ipak, pripreme su pokazale da to nije uticalo na našu igru jer od četiri odigrane, u tri utakmice smo ubilježili pobjedu, a samo jednom smo poraženi. Nadam se da ćemo nastaviti ovim tempom. Večeras nas čeka zasluženo slavlje, a od sutra počinjemo pripreme za naredni meč", istakao je Dejan Vuksić, prvotimac Trnovice i strijelac trećeg pogotka.

OFK Trnovica - OFK Janja 2009 4:0 (2:0)
Stadion u Trnovici
Gledalaca: 50
Sudija: Boško Rakić (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 D.Mićić u 15, 2:0 Maksimović u 31, 3:0 Vuksić u 47, 4:0 Maksimović u 73.
Žuti kartoni: L. Mićić, D.Mićić, Marković (Trnovica), Ivanović (Janja 2009)
Crveni karton: Marko Jokić (Janja 2009) u 36.
Trnovica: Reljić, Perić, Vuksić, Marković, Maksimović, Z.Mićić, D.Mićić (od 71. Radić), N. Mićić, L.Mićić (od 59. Tomić), Savić (od 67.V.Mićić), Simić
Janja 2009: Pargan, Ivanović, Jokić, Hadžihajdić, Čirak, Lazić, Đurđević (od 56. Delibašić), Erkić, Čordić, Bečić, Trivunić (od 71.Tomić)
Trener: Nail Sobo

Igrač utakmice: Desimir Maksimović (Trnovica)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci