Borac porazio Slobodu (golovi)

U okviru drugog kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je savladao ekipu Sloboda sa 2:0. Prva velika prilika desila se na samom otvaranju susreta, kada je Vranješ zaprijetio glavom, a potom i pokušao i Ćosić, ali je Golubović uspio odbraniti svoj gol.

Igrao se 17. minut utakmice, kada je Ziljkić zaprijetio, ali je Golubović ponovo bio siguran. Uskoro je uslijedila i prva prava šansa za Tuzlake, ali je Mujagić šutirao u golmana Borca, Pavlovića.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku utakmice Danilović je privi zaprijetio, ali je Golubović još jedanput sačuvao svoju mrežu.

Igrao se 58. minut utakmice, kada je nakon udarca Ziljkića Golubović nespretno odbio loptu za Jovu Lukića, koji pogađa za 1:0.

U samom finišu susreta Borac je stigao i do drugog gola, a ovoga puta svoju mrežu pogodio je Adnan Mujkić, koji je tako postavio konačan rezultat od 2:0.

Mladost 2 : 2 Sarajevo
Tuzla City 1 : 0 Krupa
Olimpik 1 : 2 Široki Brijeg
Velež 2 : 0 Zrinjski
Radnik 0 : 2 Željezničar
Borac 2 : 0 Sloboda