Split novi/stari prvak Hrvatske

Split odbranio titulu

Osvajanjem drugog uzastopnog trofeja Split je nastavio dominaciju u Prvoj Hrvatskoj ženskoj ligi. Novi šampionski pehar je proslavljen sinoć, iako pomalo gorak okus ostavlja poraz od Osijeka sa 4:1.

Osječanke su, naime, pobijedile rezultatom 4:1 u posljednjem kolu plej ofa, no zahvaljujući pobjedi Splićanki od 7:1, te boljem međusobnom skoru, pehar je ostao u Dalmaciji i Split će ići u kvalifikacije za Ligu šampiona

Susret je dobro otvorio Split, jer je poveo već u trećoj minuti preko Ane Dujmović, ali samo deset minuta kasnije rezultat je uspijela da izjednači Lorena Balić.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela najbolja golgeterka Osijeka još jednom se upisala u listu strijelaca, pa je bilo 2:1 za domaći tim nakon prvih 45. minuta.

U nastavku igralo se otvoreno sa jedne i druge strane. Međutim, Osijek dolazi i do trećeg pogotka u 53. minuti preko Mateje Bulut. Konačan rezultat utakmice postavila je Izabela Lojna u petom minutu nadoknade.

U drugoj utakmici plej ofa, Dinamo je slavio u meču za prestiž, odnosno u gradskom derbiju kod Agrama, pa su tako fudbalerke Margarete-Marije Damjanović sezonu završile na trećem mjestu sa 11 pobjeda i devet poraza.

Agram je u 20 utakmica uspio osvojiti 21 bod, te upisati sedam pobjeda i 12 poraza.

Agram 0 : 4 Dinamo
Osijek 4 : 1 Split