Remi na Pecari

Na stadionu Pecara odigrana je  utakmica 3. kola m:tel Premijer lige BiH između NK Široki Brijeg i FK Velež Mostar. Nakon 90 minuta sportske borbe na terenu, završilo je bez pobjednika, rezultatom 2-2. Strijelci za Rođene bili su Ćosić i Mulić.

Trener Feđa Dudić danas je na teren poslao sljedećih 11: Bobić – Ćosić, Zvonić, Zeljković, Dario – Bihorac – Pršeš, Radovac – Vehabović – Cvijanović, Brandao.

Na klupi su bili : Bogdanović, Ovčina, Osmić, Sijamija, Alagić, Cheshmedjiev, Ćivić, Čatić, Fejsal.

Za Široki Brijeg igrali su: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Ćorić, Jurilj, Angelov, Marić, Stanić, Radeljić, Begić, Pervan.

U prvom poluvremenu gledali smo dobru utakmicu, a prvu priliku su imali domaći u 6. minuti kada je Cipetić pokušao uposliti Angelova. Nakon toga, Rođeni su zaprijetili dva puta preko Cvijanovića i jednom preko Brandaa, ali bez uspjeha. U 19. minuti  Obšivač je pokušao iznenaditi Bobića, a nakon toga probao je i Angelov.

U 25. minuti Široki dolazi do gola, kada je Jurilj iskoristio slabije postavljenu odbranu Veleža. Nakon gola, domaći su preuzeli kontrolu nad igrom, imali puno više loptu u nogama, a samo je odlična intervencija Daria sačuvala gol Veleža. Ipak, u 44. minuti domaći dolaze do drugog gola, kada je Pervan šutirao, a Zvonić nije uspio da spriječi da lopta uđe u mrežu Bobića.

Pred sami kraj prvog poluvremena, Vehabović je sjajno uposlio Ćosića, koji još bolje šutira lijevom nogom i tako vraća Rođene u igru. Na odmor se otišlo rezultatom 2-1 za Široki Brijeg.

Na početku drugog poluvremena Rođeni su izvršili dvostruku izmjenu. Umjesto Daria i Bihorca u igru su ušli Ćivić i Mulić, što je značilo mnogo ofanzivniji Velež.

U 59. minuti Jović je probao svoj udarac koji ide pored gola Bobića. U 63. minuti Ćesmedijev je zamijenio Zvonića. U 66. minuti sudija Šehović svira penal za Rođene, nakon prekršaja Cipetića nad Brandaom. Siguran sa penala bio je Fejsal Mulić u 68. minuti, i to je 2-2!

U 74. minuti priliku za igru dobio je Haris Ovčina, a iz igre je izašao Cvijanović. Nakon toga, Brandao i Radovac su kombinovali  po lijevoj strani 16-erca domaćina, ali na kraju bez promjene rezultata.

U 82. minuti Osmić je zamijenio Radovca. Ovčina je lijepim volej udarcem probao ugroziti gol domaćina, ali je Zlomislić na pravom mjestu. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je završeno bez pobjednika, Široki – Velež 2:2.

Sloboda 3 : 0 Mladost
Željezničar 2 : 1 Borac
Zrinjski 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 2 : 2 Velež
Krupa 1 : 0 Olimpik
Sarajevo 1 : 0 Tuzla City