15.08.2020 antena.me

Kakva Barsa, smiješna Barsa

Bajern - Barselona

Nevjerovatna noć u Lisabonu! Bajern Minhen je demolirao Barselonu čak 8:2 za polufinale Lige šampiona!

Bavarski tim poveo je golom Tomasa Milera u četvrtom minutu.

Barselona je izjednačila tri minuta kasnije autogolom Davida Alabe, ali je Ivan Perišić donio novo vođstvo Bajernu u 22. minutu.

Prednost na 3:1, pet minuta kasnije, povisio je Serž Gnabri u 27, a dobru igru njemačkog šampiona krunisao je Miler u 31. minutu, za vođstvo od 4:1.

Ubjedljiv zaostatak smanjio je Luis Suares u
57, a prednost na tri gola vratio je Džošua Kimih u 63, minutu, nakon sjajnog solo prodora i dodavanja Alfonsa Dejvisa.

Na 6:2 povisio je Robert Levandovski u 82, dok je Brazilac Kutinjo sa dva pogotka, u 86. i 89. minutu, prednost uvećao na konačnih šest golova.

Bajern će u polufinalu igrati sa boljiom iz sjutrašnjeg duela Mančester sitija i Liona.

U drugom polufinalu sastaće se Lajpcig i Pari sen Žermen.

Lajpcig je juče u četvrtfinalnom meču pobijedio Atletiko iz Madrida 2:1, dok je Pari sen Žermen, dan ranije, nakon velikog preokreta u finišu meča eliminisao Atalantu 2:1.

Polufinalni mečevi na programu su 18. i 19. avgusta, dok će novi prvak Evrope biti poznat 23.