Sloga bolja od Konjuha

MRK Sloga Doboj

ŽIVINICE - Rukometaši Sloge odigrali su prvu pripremnu utakmicu i zabilježili pobjedu u Živinicama savladavši domaću ekipu Konjuh rezultatom 32:31. Dobojlije su odigrale odličnih 42 minuta. Šansu su dobili svi igrači što su domaći iskoristili.

Sloga je krenula furiozno, u 13.minutu nakon serije 7:0  vodila je rezultatom 9:2. Prednost su održavali i na odmor izabranici Marija Kelentrića odlaze sa šest golova viška 18:12.

U 42.minutu rezultat na semaforu stajao je 18:25. Onda dolazi do pada u Sloginoj igri, trener Kelentrić izmješao je karte svim igračima je pružio šansu. To domaći koriste i prave seriju 5:0 i dolaze na samo dva gola minusa 23:25 (48.minut). Onda Sloga na krilima Vladimira Stankovića sa tri uzastopna gola odlazi na plus pet 29:24. U finišu greške Sloge koriste Živiničani i 24 sekunde prije kraja dolaze na minus jedan 31:32. Gosti su u preostalom vremenu sačuvali loptu i ostvarili pobjedu.

U subotu Sloga će na svom terenu dočekati ekipu Dervente. Najefikasniji u ovom meču u redovima Sloge bili su Vladimir Stanković sa 7, te Vladan Đurđević, Artjem Iunin i Marko Perović sa po 4 gola.

KONJUH - SLOGA 31:32 (12:18)

Sedmerci: Konjuh 6(6), Sloga 4(3). Isključenja: Konjuh 6, Sloga 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (6 odbrana), Vladan Đurđević 4, Tulendić, Iunin 4, Stanković 7, Gavrić 2, Bajović (odbrana), Miličević 3, Miloš Maksimović, Ristić, Zekić 3(1), Perović 4(1), Knežević, Bubić 3(1), Mišanović 2, Milan Đurđević, Dejanović (2 odbrane).

Hercegovina : Borac M:TEL
Vogošća : Leotar
Maglaj : Gračanica
Konjuh : Čapljina
Sloboda : Izviđač
Sloga : Goražde