Heroj Beograd savladao Moskvu, Radnički bolji od Rada

Heroj Polet

U okviru četvrtog kola Prve ženske lige Srbije odigrano je šest mečeva na kojima je ukupno postignut 21 pogodak prethodnog vikenda.

Heroj Beograd stigao je do drugog trijumfa ove sezone, pošto je savladao kod kuće ekipu Moskvu iz Novog Sada rezultatom 2:0 golovima Nevene Radovanović i Katarine Kuzmanović. Radnički 2012 Niš odnio je sav plijen sa teškog gostovanja u Beogradu, a ekipa Bratislava Petrovića slavila je minimalnim rezultatom 0:1 protiv Rada. Jedini pogodak postigla je Nikolina Andrejić.

Zvezda B 2018 Beograd nastavila je sa sjajnim partijama ove sezone i za sada je i dalje jedina ekipa sa makimalnim učinkom, a ovoga puta savladali su Jedinstvo 2014 u Pirotu sa 2:3.

Povele su gošče u 40. minutu preko Sofije Sremčević, a u 62 izjednačila je Aleksandra Marković. U roku od deset minuta viđena su tri gola, dva u mrežu Jedinstva, a jedan kod Zvezde B, pa je na kraju gostujući tim slavio pobjedu.

Međutim, crveno-bijelima za vratom diše Spartak DOO iz Subotice, koji je slavio na gostovanju u Loznici protiv domaće istoimene ekipe ubjedljivim rezultatom 0:6. Mrežu su po dva puta zatresle Zorana Abraham i Vanja Petrović, a jedan su dodale Georgina Pataki i Milica Šarić.

Mačva Šabac bila je sigurna protiv Majdanpeka sa 4:0. U listu strijelaca su se upisale: Tatjana Graovac 2x, Anđela Matić i Tamara Dimitrijević. Takođe pobjedu je ostvarila i Lavica-Dubočica iz Leskovca rezultatom 3:0 protiv Napretka 2018 Junior iz Kruševca. Golove su postigle: Jelena Dubroja, Jovana Marjanović i Kristina Stošić.