30.09.2020 Administrator DC

Borac i Rudar Prijedor sigurni

Fudbaleri banjalučkog Borca lagano su ostvarili plasman u drugo kolo Kupa Bosne i Hercegovine i to pobjedom protiv Travnika na Piroti rezultatom 4:0. Vranješ je doveo goste u vodstvo, a prednost Banjalučana je udvostručio Georgiev što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Trener Budućnosti: Želji svaka čast, a naš golman od 16 godina...

(FOTO) DRAMA U ISTOČNOM SARAJEVU: Slavija u sudijskoj nadoknadi izvukla penale, pa izbacila Mladost

Amar Osim: Hvala domaćima na gostoprimstvu, sve je prošlo na najbolji način

Drama u Istočnom Sarajevu: Nevjerovatna završnica utakmice kakvu može ponuditi samo Kup

Prijedorski Rudar je savladao Olimpik rezultatom 4:0. Nakon prvog dijela bez pogodaka, domaći su u nastavku došli do pobjede golovima Jakupovića koji je postigao dva gola, Burazora i Stjepanovića.

Travnik - Borac 0:4 (Vranješ 21', Georgiev 45+1')

Travnik: S. Omerbegović, Brljak, Hodžić, Imočanin, Baltić, Karić, A. Omerbegović, Kokić, Silajdžija, Goloman, Sažić.

Borac: Damjanović, Kujundžić, Marković, Kalesić, Brtan, Cruz, Vranješ, Milojević, Borovčanin, Georgiev, Zakarić.

Rudar Prijedor - Olimpik 4:0 (Jakupović 54', 79', Burazor 70', Stjepanović 72')

Rudar Prijedor: Topolović, Dragić, Bilbija, Gavranović, Kovačević, Rastoka, Danilović, Jaćimović, Milićević, Dojčinović, Matović.

Olimpik: Ćutahija, Mahmutović, Halilagić, Ramić, Gušo, Kišić, Imamović, Hasanović, Radović, Arnautović, Đuderija.

Nastup u Kupu BiH danas je završila i tuzlanska Sloboda, koja je nakon jedanaesteraca eliminisana u Goraždu. Sloboda je povela golom Adija Alića u 17. minuti, a domaćima je poravnanje donio Haris Oković u 31. minuti. U 47. minuti Kerim Tatar sa bijele tačke donosi preokret Goraždu, da bi Dževid Avdihodžić u 75. minuti donio Slobodi poravnanje i osigurao odlazak na penale.

Svih pet izvođača penala za Goražde bili su sigurni, a za Slobodu je penal promašio upravo pomenuti Dževid Avdihodžić, pa je domaći tim otišao u osminu finala.