Rudar novi lider , Travnik u derbiju bolji od TOŠK -a, Konjičani srušili Jedinstvo, Goražde slavilo u gostima

U okviru 11. kola m.tel Prve lige FBiH, ponovo je došlo do primjene na vrhu tabele, nakon pobjedu u prošlom kolu u Gračanici, kakanjski Rudar je na svom terenu golovima Zukića i Dervišagića savladao Budućnost, 2:0.

Konjički Igman i Travnik su zabilježili domaće pobjede, Konjičani su savladali bihaćko Jedinstvo golom Senada Kašića, a Travnik je prekinuo pobjedonosni niz ekipe TOŠK - a iz Tešnja, golom Vujice, pa su to iskoristili Kakanjci i preuzeli lidersku poziciju .

Prvu gostujuću pobjedu je ostvario bivši premijerligaš GOŠK u Živinicama protiv Slavena, golom Šantića, 1:0, još su u gostima istim rezultatom fudbaleri Bratstva, golom najboljeg strijelca, Maida Jaganjca.

Fudbaleri Goražda su iznenadili debitante u ligi ekipu Vis Sim Bau koje su savladali ni "njihovom" terenu, 2:1, golovima Tatara. Radnik iz Hadžića je zabilježio četvrtu ovosezonsku pobjedu na svom terenu protiv Zvijezde iz Gradačca, 2:1, Šljivar i Ljuca.

Domaću pobjedu od 4:0 zabilježila je ekipa Posušja koja je savladala Orašje, tri gola je postigao Buhač.

Rezultati,

Travnik: NK Travnik - NK TOŠK 1:0 (Vujica 70').

Živinice: NK Slaven - NK GOŠK 0:1 (Šantić 54') .

Čapljina : HNK Čapljina - NK Bratstvo 0:1 (Jaganjac 66')  .

Konjic : FK Igman - NK Jedinstvo  1:0 (Kašić 66'iz 11m.).

Kakanj : FK Rudar - FK Banovići 2:0 (Devišagić 58'Zukić 78') .

Posušje : HŠK Posušje - NK Orašje 4:0 (Buhač 8' 22' 38' Lučić 20') .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - FK Goražde 1:2 (Žerić 65'/  Tatar 55' 71' 11m.).

Hadžići : FK Radnik - NK Zvijezda 2:1 (šljivar 47' Ljuca 74/Ćulum 33' iz 11m)  .

Lista strijelaca,

8 golova, Selmir Mahmutović (NK TOŠK), Maid Jaganjac (NK Bratstvo),

7 - Kerim Tatar (FK Goražde),

6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Dino Dizdarević (NK TOŠK),

5 - Mirnes Salihović (FK Budućnost), Kerim Tatar (FK Goražde), Kerim Dervišagić (FK Rudar),

4 -  Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik),  Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),

Igman - Jedinstvo 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija : Suad Nurić (Gračanica) - 6,5, pomoćnici : Edis Trklja i Haris Ljuca,

Benjamin Deljković svi Sarajevo, delagat : Zlatan Pavlješević (Lukavac), kontrolor : Tarik Kečo (Sarajevo).

Strijelci : 1:0 - Kašić (66) iz 11m. Žuti kartoni : Mandžuka, Hodžurda, Šehić (Igman), Bašagić, Fajić (Jedinstvo) . Igrač utakmice : Senad Kašić (Igman).

Igman : Jamaković , Stanić , Mandžuka  (od 46. Savinović ), Hodžurda , Lukomirak , Sabljica  (od 46. Šehić ),   Santos , Alić  (od 46.  Osmanović ), Zeba  (od 78. B. Šehić ), Džafić , Kašić . Trener : Milomir Šešlija .

Jedinstvo : Vilian Orlando , Ilić , Mujić  (od 61. Samardžić ), Koprivica , Midžić , Tankuljić (od 46. Imširović ), Kremenović , Bašagić , Fajić , Lukas (od 76. Ivković), Deverdžić . Trener : Damir Beča.

Fudbaleri konjičkog Igmana u okviru 11. kola m.tel Prve lige FBiH su ugostili već bivšeg lidera na tabeli ekipu

bihaćkog Jedinstva. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, domaći su imali prilike za gol, ali su bili neefikasni.

U drugom poluvremenu puleni trenera domaćih Milomira Šešlije su zaigrali još agresivnije, a ulaskom u igru jednog od najboljih stopera ne samo u Prvoj ligi FBiH, Marka Savinovića koji je svojim ulaskom  i igrom bio dodatna snaga

Konjičana za još bolju igru i povoljan rezultat. Trenutak odluke na ovoj utakmici se desio u 66. minuti kada je srušen kapiten Igmana, Senad Kašić, Suad Nurić je više nego opravdano dosudio najstrožiju kaznu koju je u gol pretvorio, bivši junior Željezničara, Kašić za veoma važnu pobjedu, 1:0.

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje