XS
SM
MD
LG

Leo slavio i Zenici

U 6. kolu Košarkaškog prvenstva za žene BiH KK "Leotar 03" je slavio u Zenici protiv KK "Džmper" 81:91 (21:18, 17:24, 22:23, 21:26). Ovo je treća pobjeda Trebinjki, a peti poraz Zeničanki.

Malene umorne od putovanja jer su stigle pred samu utakmicu nisu se u početku utakmice snašle i domaće igračice su nakon početnih 0:6 preokrenule rezultat u svoju korist i prvih deset minuta dobili sa 21:18.

Tokom druge četvrtine nastavile su Zeničanke sa dobrom igrom i u 15. minutu imale su plus 10 - 33:23. Nakon toga gošće su preuzele stvar u svoje ruke i za pet minuta napravile su seriju od 5:19, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 38:42.

Igračice trenera Milorada Nadaždina su u trećoj četvrtini vodile i sa 8 koševa razlike 40:48 u 23. minutu, ali u posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 60:65.

Trebinjke su i u četvrtom periodu konstantno u prednosti tako da je semafor u 35. minutu pokazivao 67:77, a u 37. minutu 73:85, da bi kraj utakmice igračice Leotar 03 dočekale raširenih ruku jer su slavile sa 81:91.

Kod domaćina istakla se Kahrić koja je imala dabl-dabl učinak od 25 koševa i 10 skokova, a u pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Kešeljević sa 26 koševa, a dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Milaković 25 koševa i 13 skokova i Begenišić 20 koševa i 15 skokova.

Po prvi put nakon dužeg vremena u ekipi Leotara 03 zaigrala je Aleksandra Begenišić i dala veliki doprinos pobjedi i pokazala da će biti ogromno pojačanje ekipi Milorada Nadaždina.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa ŽKK "Jedinstvo BHT" iz Tuzle.

KK "Džmper": Kahrić, A. Kahriman, Isaković, Delić, L. Kahriman, Krehić, Bašić, Šehić, Omerdić, Đuherić, Vuković, Bilić. Trener: Jasmin Efendić.

KK "Leotar 03": Kešeljević 26, Gudelj 2, Dostinić 8, Milaković 25, Begenišić 20, I. Daković, Benderać, M. Daković,Škrivan, Radovanović 2, Putica 7, Šapurić 1. Trener: Milorad Nadaždin.

Izvor:trebinjelie.info

 

 



 

 


Play Off Ultra : Mladi Krajišnik
Džamper 81 : 91 Leotar 03
Jedinstvo Dženeks 92 : 64 Igman
Konjic 57 : 106 Orlovi
RMU Banovići 105 : 56 Brčanka
Feniks 122 : 32 Rudar Sport
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Orlovi 6 6 0 12
2 Feniks 5 5 0 10
3 Jedinstvo Dženeks 6 4 2 10
4 Čelik 5 4 1 9
5 Leotar 03 6 3 3 9
6 RMU Banovići 4 3 1 7
7 Brčanka 5 2 3 7
8 Mladi Krajišnik 5 2 3 7
9 Džamper 6 1 5 7
10 Konjic 6 1 5 7
11 Play Off Ultra 4 2 2 6
12 Igman 6 0 6 6
13 Rudar Sport 4 1 3 5