Preokretom do pobjdede

Rukometaši Kotor Varoša i Kozare iz Kozarske Dubice, odigrali su zanimljiv meč.

U neizvjesnoj završnici bolje su se snašli domaći igrači i slavili 26-25 i tako upisali četvrtu pobjedu u prvenstvu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, gdje su ekipe igrale gol za gol do rezultata 10-10. Tada gosti odlaze do +3, da bi domaćin  smanjio rezultat na 12-13.
Početak drugog dijela pripada Kozari koja stiče prednost od četiri razlike i koju su držali do 50. minuta. Kada se činilo da bodovi putuju u Kozarsku Dubicu, odgovornijom igrom u odbrani i sa nekoliko laganih pogodaka domaći prave potpuni preokret i upisuju nova 2 boda. U tome dijelu meča su prednjačili golman Jovičić sa nekoliko intervencija na samom kraju, kao i rezervista Trivunović sa 3 gola u posljednjih 10 minuta.

Osim njih treba spomenuti i Dubočanina i Markovića sa po 5, te Jurića sa 4 pogotka.

Ovim trijumfom rukometaši Kotor Varoša ostaju u gornjem dijelu tabele, a u narednom kolu, u srijedu, putuju na neugodno gostovanje u Zvornik, domaćoj Drini.