Wolfsburg bolji od Spartaka

Spartak poražen od prvaka Njemačke

Prvakinje Srbije, fudbalerke Spartaka iz Subotice poražene su na domaćem terenu od ekipe Wolfsburga rezultatom 0:5, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige šampiona.

Njemački prvak kontrolisao je utakmicu od prve minute do kraja i zasluženo ostvario trijumf na gradskom stadionu u Subotici, te došao na korak od plasmana u osminu finala najelitnijeg takmičenja u Evropi.

Gošće su bolje otvorile utakmicu i povele u četvrtoj minuti kada je kapitenica Goessling dugom loptom pronašla Jakabfi, a napadačica Wolfsburga sjajnim udarcem pogađa mrezu Kostić za 0:1. Četiri minuta kasnije prednost na 0:2 udvostručila je Oberdorf nakon asistencije Huth.

Spartak se nakon toga dobro branio, a u 33. minutu treći pogodak za tim Stephana Lercha postiže Janssen, odličnim šutem iz slobodnog udarca za 0:3, a to je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 55. minutu četvrti pogodak, a svoj drugi za Wolfsburg na utakmici postigla je Jakabfi nakon što joj se lopta odbila od prečku, napadačici gostujućeg tima nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu. Pet minuta poslije Slović je pokušala dobrim udarcem iz slobodnog udarca, ali njen šut odbranila je Kiedrzyne.

Konačan rezultat 0:5 postavila je Rauch u 77. minutu utakmice. Revanš ova dva tim je za sedam dana u Njemačkoj.

Spartak Subotica - Wolfsburg 0:5 (0:3).