Poraz Sloge u prvoj kontrolnoj utakmici (foto)

ZAVIDOVIĆI – Rukometaši Sloge nakon osam dana u trenažnom procesu odigrali su prvu kontrolnu utakmicu gdje su u Zavidovićima poraženi od domaće Krivaje rezultatom 30:28. Bila je ovo jedna uzbudljiva utakmica iako su ekipe tek u početku priprema.

Sloga je povela na startu rezultatom 2:1. Onda domaći serijom 3:0 imaju dva gola prednosti 4:2. Međutim istom mjerom uzvraća Sloga za preokret 5:4. U 12.minutu Dobojlije imaju dva gola prednosti 7:5. A zatim slijedi serija domaćih od 5:0 za vođstvo 11:7. Ali onda im Sloga se revanšira istovjetnom serijom i ponovo prelazi u vođstvo 12:11 (23.minut). Na odmor ipak domaći odlaze sa minimalnom prednošću 15:14.

I u nastavku su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu. Igralo se u serijama. Sloga je u 54.minutu imala dva gola viška 27:25 i šansu da prelomi utakmicu u svoju korist. Šansu su u tim trenucima dobili svi igrači. Na kraju Krivaja serijom 3:0 zavrđava utakmicu za pobjedu 30:28.

U redovima Krivaje najefikasniji su bili Deni Velić i Sedžad Abdurahmanović sa po šest golova. U ekipiSloge Milutin Bogdanović sakupio je 14 odbrana, a najefikasniji su bili Radomir Stojanović sa 6, te Nikola Knežević i Dušan Miličević sa po pet golova.

KRIVAJA – SLOGA 30:28 (15:14)

Dvorana: u Zavidovićima. Bez gledalaca. Sudije: Alen Kadić i Mirza Memić (Zavidovići). Sedmerci: Krivaja 5(4), Sloga 5(3). Isključenja: Krivaja 6, Sloga 8 minuta.

KRIVAJA: Ali Muhamed Omerović (7 odbrana, sedmerac), Velagić, Bašić 4(2), Velić 6(2), Salkić 3, Mehić 2, Sinanović 2, Kovačević, Alić, Amitović 1, Faljić 1, Jasmin Omerović 2, Čolaković 1, Abdurahmanović 6, Mehinagić 2, Džakmić, Hadžihasić (6 odbfana, sedmetrac). Trener: Adnan Đerzić.

SLOGA: Bogdanović (14 odbrana, sedmerac), Stojanović 6, Vladan Đurđević 3(1), Milan Đurđević, Tulendić 1, Perović 2(2), Vladimir Stanković, Borislav Stanković, Bubić 1, Zekić 2, Ristić 1, Knežević 5, Miličević 5, Černov, Iunin 2, Bajović (3 odbrane). Trener: Mario Kelentrić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde