Sloboda - ekipa koja piše sjajnu priču

Sloboda hit prvenstva u Prvoj ligi Federacije BiH

Ženski fudbalski klub Sloboda Tuzla u ovu sezonu je ušao kao velika nepoznanica ne samo prvoligaškom karavnu Federacije Bosne i Hercegovine, nego svim ljubiteljima ženskog fudbala u ovoj zemlji.

Ideja o osnivanju ovog kluba potekla je u muškom klubu prije godinu i po dana, a Sloboda je glavna priča od početka sezone u Bosni i Hercegovini kada se sagledaju sve lige. Početkom sezone mnogi su mislili kako imaju početničke sreće, no kasnije se ispostavilo kako se ne šale niti jednog trenutka.

Četa koju predvodi Armin Mujezinović pobjedila je kod kuće u prvom kolu drugog dijela sezone konkuretna kada je u pitanju borba za Premijer žensku ligu Bosne i Hercegovine, ekipu Sanu 2014 iz Sanskog Mosta rezultatom 2:0 i tako izbila na prvo mjesto u grupi "sjever".

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Kapitenka Merima Aljić je sa bijele tačke u 13. minutu pogodila za 1:0, a za konačan rezultat i pobjedu Slobode pogodak je postigla Matea Topalović u samom finišu prvog dijela igre.

Ako ovako nastave igrati do kraja sezone, nema sumnje da ćemo ih vidjeti u baražu za plasman u najviši rang takmičenja bh. fudbala za žene. Osim prvenstva, u srijedu ih očekuje i istorijska utakmica u pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine, kada će snage odmjeriti sa Banja Lukom, bh. premijerligašem, a imaće itekako realne šanse da prođu dalje.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda