Hrabra Srbija od 0-2 do 2-2 protiv moćnog Portugala

Fudbaleri Srbije odigrali su 2-2 sa Portugalom u drugom kolu kvalifikacija za Mundijal u Kataru 2022. godine.

U prvih deset minuta, Srbija je bila ravnopravna. Međutim, u 11. minuti Žota je doveo goste u vodstvo. Srbija je dobro reagovala nakon gola. Pokušavala je doći do izjednačenja i bilo je pokušaja Vlahovića i Lazovića ali nije bilo promjene rezultata. U 39. minuti Žota je postigao i drugi gol i to nakon velike greške Milenkovića.

Srbija je fantastično otvorila drugo poluvrijeme te je golom Mitrovića smanjila na 2-1. Potom je Tadić sjajno šutirao ali je Lopes odbranio. Ipak, Srbija je došla do 2-2 a strijelac je bio Kostić. Srbija je nakon gola pokušala doći i do trećeg a dobar pokušaj imao je Radonjić kada je odbrani Lopes. U sudijskoj nadoknadi, Milenković je dobio crveni karton. U poslednjim trenucima meča, Stefan Mitrović izbacio je loptu sa gol linije i spasio je Srbiju.

Srbija sada ima četiri boda nakon dva kola a u narednom kolu gostovaće Azerbejdžanu u utorak.