Portugaliji prvo, Srbiji drugo poluvrijeme

Nemanja Radonjić

Srbija – Portugalija    2:2 (0:2)

Stadion: “Rajko Mitić” u Beogradu. Bez gledalaca. Sudija: Makeli (Holandija). Strijelci: 0:1 Žota (11), 0:2 Žota (36), 1:2 Mitrović (46), 2:2 Kostić (60). Žuti kartoni: Maksimović, A. Mitrović (Srbija), Fernandeš, Fonte, Ronaldo (Portugalija). Crveni karton: Nikola Milenković (Srbija) u 90+2. minutu.
SRBIJA: Dmitrović, Milenković, S. Mitrović, Pavlović, Lazović (od 46. Maksimović), Milenković-Savić, Gudelj, Kostić (od 71. Ristić), Tadić (od 81. Đuričić), Vlahović (od 46. Radonjić), A. Mitrović (od 87. Jović). Selektor: Dragan Stojković.
PORTUGALIJA: Lopes, Soareš, Fonte, Diaš, Kanselo (od 72. Mendeš), Danilo, Serhio Oliveira (od 72. Sančez), Fernandeš (od 90+1. Palinja), Silva, Ronaldo, Žota (od 85. Žoao Feliks). Selektor: Fernando Santoš.

Fudbalska reprezentacije Srbije večeras je na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu remizirala sa aktuelnim evropskim šampionom i pobjednikom prvog izdanja UEFA Lige nacija selekcijom Portugalije – 2:2. Portugalci su prvih 45 minuta riješili u svoju korist golovima Žote u 11. i 36. minutu i činilo se kao da je ovaj meč za Orlove izgubljen.
Međutim, selektor Dragan Stojković Piksi je na poluvremenu izvršio dvostruku izmjenu, ubacio je Nemanju Maksimovića i Nemanju radonjića, a ovaj drugi je sa dvije asistencije Aleksandru Mitroviću i Filipu Kostiću unio preokret i najzaslužniji je za izjednačenje. Srbija je imala još nekoliko zrelih šansi, prije svega kapiten Dušan Tadić i Sergej Milinković-Savić, ali je ostalo neriješeno – 2:2. U posljednjim trenucima Ronaldo je postigao pogodak koji sudije nisu priznale pa je ostalo 2:2.
U drugom meču ove grupe Luksemburg je kao gost pobijedio Republiku Irsku minimalnim rezultatom 1:0.