Bez golova u remiju Radnika i GOŠK-a

Oblačno i tmurno poslijepodne u Hadžićima kao da je najavilo još jednu nesadržajnu utakmicu u duelu domaćeg Radnika i GOŠK-a iz Gabele. Nakon prošlosedmičnog duela sa Čapljinom, Radnik je ponovno bio domaćin i ponovno remizirao istim rezultatom 0-0.

Domaći tim je tokom cijelog meča pokušavao da uspostavi terensku inicijativu, te tako dođe do pobjede, dok su se gosti uglavnom fokusirali na brze kontra-napade iz kojih su nekoliko puta i zaprijetili. Prva poluprilika došla je u 12. minutu. Iz slobodnog udarca sa 20-ak metara od gola, dobro šutira Vladavić, ali Kukrika brani. Radnik je imao inicijatu i u nastavku poluvremena, međutim nisu uspjeli kreirati ozbiljnije prilike, ali su zato gosti iz polukontri prijetili u 17., 30. i 31. minutu. Bili su to uglavnom udarci sa distance, van okvira gola. Iz inicijative Radnik je u 35. minutu došao u dobru poziciju. Lopta je u kaznenog prostoru pronašla Memića, koji u izglednoj situaciji pada, a iz svega je dobio samo žuti karton za simuliranje. Bila je to, čini se, dobra odluka glavnog sudije Džemidžića. Posljednju priliku u prvom poluvrenenu imao je GOŠK, nakon dobrog centaršuta sa desne strane, sam se našao ispred gola jedan igrač gostiju, ali je šut glavom bio jako loš, pa je ostalo 0-0.

Domaći su željeli gol u drugom poluvremenu, pa nastavljaju sa inicijativom. Ipak, slična situacija kao i u prvom dijelu, iz te inicijative gosti prave prilike iz kontri. U 52. minutu velika šansa za GOŠK. Istrčao je po lijevoj strani Kulović do ruba šesnesterca, no umjesto šuta pokušao je upostiliti Jusufbašića koji je bio u sredini. Ipak odbrana Radnika presjeca ovu loptu i šalje je u korner. Samo četiri minuta kasnije, ponovno dobra kontra GOŠK-a po lijevoj strani, lopta dolazi u sredinu, međutim napadač gostiju umjesto šuta ostavlja povratnu na desno krilo, gdje do lopte dolazi Peko i šutira preko gola. Propale su tako dvije odlične prilike za goste da dođu do gola, koji bi im po svemu sudeći osigurao i sva tri boda iz ovoga meča. Do kraja smo zabilježili još dvije situacije pred golom Gabeljana. Prvo je u 67. minuti Vladavić jednu loptu zahvati atraktivno "makazicama", no šut je bio nekontrolisan i završio visoko iznad prečke. Možda i najbolja prilika za domaće došla je na samom kraju, u 89. minuti. Nakon jedne akcije Radnika, odbrana gostiju nije uspjela da dobro izbije loptu, koja se odbila do Konjhodžića na desetak metar od gola, međutim bio je to još jedan loš udarac, preko gola. Na kraju je ostalo početnih 0-0.

FK Radnik Hadžići - NK GOŠK Gabela 0-0

Radnik: Mudželet - Ramić, Fejzić, Šljivar, Japalak - Konjhodžić, Memić, Kaljić, Jašarević, Vladavić - Kazić.

GOŠK: Kukrika - Ramljak, Tipurić, Glibo, Kordić -  Bošnjak, Kulović, Šunjić - Jusufbašić,  Peko, Haračić.

Radnik 0 : 0 GOŠK
Čapljina 1 : 0 Igman
Rudar 0 : 2 Posušje
Travnik 1 : 0 Vis Simm Bau
Slaven 1 : 2 Goražde