Trebinjke završile sezonu trijumfom nad Brčankom

Brčanka- Leotar

Posljednji dvoboj ovogodišnjeg regularnog dijela šampionata u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Bosne i Hercegovine odigran je u Brčkom između devetoplasirane Brčanke i šestoplasiranog Leotara iz Trebinja. Dvoboj je to koji je ranije odložen zbog koronavirusa pa iako su svi mečevi šampionata odigrani i već se znaju i polufinalni parovi playoffa za Prvaka i ovaj se morao odigrati da se kompletira regularni dio šampionata.

Leotar je ušao kao veliki favorit u ovaj meč jer su Trebinjke imale omjer 13-10, dok su Brčanke bile na omjeru 7-16. Meč u Trebinju u 13.kolu završen je s 95-60 za Leotar, no u današnjem meču su se Brčanke puno bolje držale i bile mnogo ravnopravniji suparnik.

Od početka meča Leotar je vodio, no nije uspio otići na veću prednost do poluvremena od sedam koševa prednosti. Brčanke iako lošije pozicioniranije na tabeli su se dobro držale i u nekoliko navrata prilazile i na dva koša zaostatka. Ipak nisu uspijevale izjednačiti iako su imale u nekoliko navrata napad za izjednačenje. Na poluvrijeme se otišlo s 34-39 za Leotar.

Nastavak gledamo identičan odnos snaga sve do sredine četvrtine, a onda pri rezultatu 45-48 za Leotar dolazi do raspada sistema kod domaćeg tima koji naredna 4 minuta ostaje bez zabijena koša što omogućava Leotaru da uradi seriju 13-0 i pobjegne na golemih 16 koševa prednosti. Odgovora na ovo ekipa Brčanke nije imala pa je nakon treće četvrtine na semaforu stajalo 47-65 za Trebinjke.

Početkom četvrte četvrtine Trebinjke bježe na najvećih 20 razlike u dva navrata (47-67, 49-69), a onda ulazimo u period između 31. i 34.minuta gdje nismo vidjeli koš od niti jednog tima već samo promašaje i izgubljene lopte. Sušu prekida domaća Mirela Halilović s košem za dva poena, a dva pogođena slobodna bacanja Ajle Mihmić približavaju Brčanku na 53-69. Mogla je ekipa Brčanke puno više profitirati jer je crna rupa Leotara trajala sve do 36.minute, no osim ova 4 pomenuta koša Brčanke nisu u tom periodu dale niti jedan koš. U konačnici Brčanke su još malo smanjile prednost Leotara za pristojnih 60-73 što je bio konačni rezultat na ovom meču.

Najbolja u redovima Leotara s gotovo polovicom zabijenih koševa za svoj tim bila je Marija Keseljević s 36 koševa, a s 29 koševa u redovima Brčanke odličan meč odigrala je Mirela Halilović.

Leotar je završio sezonu na šestom mjestu s omjerom 14-10, a Brčanka je deveta s omjerom 7-17 kao i desetoplasirani Džamper.

ŽKK BRČANKA- KK LEOTAR TREBINJE 03 60-73 (15-21, 19-18, 13-26, 13-8)