Sloga samo do remija sa Izviđačem

DOBOJ – Rukometaši dobojske Sloge remizirali su sa liderom Izviđačem 30:30. Bila je ovo uzbudljiva i neizvjesna utakmica. Domaći tim poraza je spasio golman Peđa Dejanović koji je 12 sekundi prije kraja odbranio sedmerac koji je izveo Miloš Kos.

U prvom poluvremenu igralo se u egalu uglavnom gol za gol. Domaći su u šestom minutu imali vođstvo 4:2. U 13.minutu gosti prelaze u vođstvo 7:6. Međutim prednost Slogi  sa dva gola u nizu vraća Marko Perović 8:7. Igrao se 18.minut Ljubušaci ponovo imaju gol prednosti 10:9.  Onda Dobojlije serijom 3:0 vraćaju preimućstvo na svoju stranu 12:10. Sloga na odmor odlazi sa vođstvom 16:15.

I u nastavku meča vodila se velika borba, ni jedna ekipa nije spuštala gard. Skauti drugi dio otvaraju sa dva uzastopna gola za preokret 17:16. U 44.minutu Sloga ponovo ima dva gola viška 24:22. Tekao je 52.minut kada tim Marija Kelentrića dolazi do najveće prednosti u utakmici 28:24. Šest minuta prije kraja Sloga je imala vođstvo 30:26. U tim trenucima gosti su pojačali odbranu i gas u napadu. Uspjeli su serijom 4:0 da dođu do poravnanja 30:30. Čak su kao što smo već rekli 12 sekundi prije kraja imali sedmerac za pobjedu, ali odlično brani Dejanović.

Na kraju može se reći da je remi najpravedniji ishod ovog derbija, a Sloga je bila bliža pobjedi, a mogli su na kraju biti i poraženi. Ovaj meč bio je dvoboj dva stručnjaka iz reprezentacije Bosne i Hercegovine Marija Kelentrića i Tonija Čoline.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Marko Perović i Vladimir Stanković sa po 7 golova, dok je pet dodao Gleb Černov. Kod gostiju najubojitiji su bili Miloš Kos sa 7 i Stjepan Jozinović sa 6 golova.

SLOGA – IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 30:30 (16:15)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije:  Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 5(4), Izviđač Central osiguranje 6(4). Isključenja: Sloga 8, Izviđač Central osiguranje 12 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Mihael Bebek (Izviđač Central Osiguranje) u 52.minutu.

SLOGA: Bogdanović (7 odbrana), Stojanović 3, Vladan Đurđević 3, Trifunović, Perović 7(4), Vladimir Stanković 7, Bubić 2, Dejanović (7 odbrana, sedmerac), Zekić, Knežević, Černov 5, Iunin 3, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 5(2), Alilović 5, Kos 7(2), Odak, Jozinović 6, Bošković 2, Mišetić, Bubalo, Miličević 2, Grbavac, Pavlović, Ćeško 1, Šoljić 1, Bebek, Muhović 1, Mandić (13 odbrana). Trener: Toni Čolina.

Hercegovina 31 : 27 Krivaja
Maglaj 26 : 34 Borac M:TEL
Konjuh 30 : 34 Leotar
Sloboda 27 : 27 Gračanica
Sloga 36 : 25 Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač