27.05.2021 Administrator DC

Rukometašice Borca u finalu Kupa

Borac, Banja Luka

Rukometašice Borca prve su izborile plasman u finale Kupa Republike Srpske. Banjalučanke su u polufinale pobijedile Jedinstvo sa 27:23.

Osice su na poluvremenu vodile sa 17:9 i činilo se da će lako izaći na kraj sa Brčankama. Ipak, početak drugog poluvremena pripao je igračicama Jedinstva koje su serijom 7:0 došle do 17:16. Rukometašice Borca su prvi gol dale u 45.minutu i na kraju su uspele da slome otpor rivalki za 27:23.

Anđela Stojanović sa 10 golova bila je najefikasnija u pobjedničkom timu dok je sedam dala Ana Vrančić. Na drugoj strani šest pogodaka dala je Marijana Sorak, jedan manje Ajla Alikadić.

Drugo polufinale se igra u 14.30 časova u kojem se sastaju: Mira i Leotar. Finale je zakazano u 19 časova u dvorani Mladost u Prijedoru, uz direktan prenos na RTRS plus.