Igman razbio Budućnost

Fudbaleri Igmana su u okviru 29. pretposljednjeg kola m:tel Prve lige FBiH ugostili ekipu banovićke Budućnosti. Od prvog minuta puleni šefa struke Igmana, Adnana Elezovića su krenuli samo sa jednim ciljem, da ostvare pobjedu. Ovo je najbolja igra prvoligaša iz Konjica u ovoj sezoni, uz četiri postignuta gola imali su puno prilika, uz  promašen penal.

U 21. minuti nakon kornera sa lijeve strane koji je izveo Elvis Bibić,  Almir Čubara je  doveo Konjičane u rezultatsku prednost 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U 51. minuti najbolji strijelac Igmana Senad Kašić je iz penala povećao prednost na 2:0, da bi Seid Zukić u 76. minuti svojim golom doveo Konjičane u prednost 3:0.

U 82. minuti najmlađi igrač u redovima Igmana 18 – godišnji Adin Zečić koji je ušao u 75. minuti, što je i bio njegov debi za Igman, na asistenciju Zajke Zebe postavio je konačnih 4:0 .

Uz Zečića još su četvorica juniora Igmana debitovala za prvu ekipu, Muhamed Herić je igrao cijelu utakmicu, još su debitovali, Salko Idrizović i Aldin Kraljušić, a na ovoj utakmici je nastupilo sedam Konjičana.

Igman - Budućnost 4:0 (1:0)

Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija: Haris Porženović (Travnik) , pomoćnici: Almir Huskić (Bugojno) i Tarik Mulasmajić (Tešanj), 4. sudija: Armin Kukić (Bugojno)m delegat: Adnan Kantić (Sarajevo), kontrolor suđenja: Jasmin Topić (Cazin). Strijelci: 1:0  Ćubara (21), 2:0  Kašić (51) sa 11m, 3:0  Zukić (76), 4:0  Zečić (85). Žuti kartoni: Osmanović (Igman), Husić, Dostović, Begović (Budućnost). Igrač utakmice : Armin Bešagić (Igman) .

Igman: Kutić , Hreljić, Herić (od 75. Idrizović), Bešagić, Ćubara , Osmanović , (od 71. Lukomirak), Bibić , ( od 71. Zeba ), Alešević , Alić , (od 75. Zečić), Kašić , Zukić , (od 80. Kraljušić). Trener: Adnan Elezović.

Budućnost: Karajbić , Bojić , Demirović , Sulejmanović, (od 60. Rotić ), Islamović , (od 46. Dostović ), Mahmutović , Begović , Džinić , Husić , (od 46. Berbić) , Pirić , Mujarić. (od 77. Husanović), Trener: Smail Karić.

Orašje 3 : 3 GOŠK
Goražde 1 : 1 Jedinstvo
Vis Simm Bau 2 : 2 Zvijezda
Posušje 1 : 1 Bratstvo
Igman 4 : 0 Budućnost
Radnik 0 : 1 TOŠK