Poljaci hrabro do boda

Fudbaleri Španije i Poljske odigrali su 1-1 u drugom kolu grupe E evropskog prvenstva.

Prvu šansu na meču imala je Poljska preko Kliha ali nije bilo promjene rezultata. U 25. minuti, Moreno je uposlio Moratu koji je pogodio za 1-0. Poljaci su potom prijetili preko Šviderskog. Šviderski je pogodio i stativu a potom je Simon odbranio šut Levandovskog koji je naletio na odbijenu loptu. U završnici prvog poluvremena, veliku šansu nije iskoristio Moreno.

U 54. minuti Levandovski je donio izjednačenje Poljskoj. Tri minuta kasnije, Španija je imala šansu da ponovo povede. Moreno je izborio jedanesterac ali je iz istog pogodio stativu a Morata je promašio prazan gol kada je naletio na odbijenu loptu. Imao je u 83. minuti Morata novu veliku priliku ali nije pogodio.

Švedska ima četiri, Slovačka tri, Španija dva a Poljska jedan bod.

Švedska 3 : 2 Poljska
Slovačka 0 : 5 Španija