Ivović srušio Ameriku

Aleksandar Ivović

Crnogorski vaterpolisti pobjednici su Svjetske lige.

Do trećeg trofeja u ovom takmičenju, “ajkule” su stigle trijumfom nad selekcijom Sjedinjenih Američkih Država 9:8.

Finalni susret u Tbilisiju obilježio je Aleksandar Ivović, strijelac pet pogodaka.

Posebno važan gol dao je na isteku treće četvrtine, kada je Crna Gora povela sa 7:5.

“Ajkule” su nametnule svoj ritam još u prvoj dionici, stekle dva gola prednosti, a jedini pad u igri dogodio se početkom druge četvrtine kada su Amerikanci prvi i posljednji put došli do izjednačenja.

Kao nakon prvog, tako i poslije drugog i trećeg perioda, izabranici Vladimira Gojkovića su imali po dva gola prednosti.

Početkom posljednje dionice bilo je i +3 (8:5), a sve dileme oko pobjednika otklonio je Dušan Matković pogodivši za 9:7 na 100 sekundi prije kraja.

Crna Gora je osvajanjem zlatne medalje napravila odličnu uvertiru pred Olimpijske igre u Tokiju.

Treće mjesto u Svjetskoj ligi pripalo je Grčkoj koja je rezultatom 10:8 porazila Italiju.

Izvor:cdm.me