Nesrećan poraz Paunovog Redinga, odličan start Roversa i Hala

Danas je nastavljeno prvo kolo u Čempionšipu. Reding Veljka Paunovića doživjela je nesrećan poraz na gostovanju kod Stouka.

Domaći su bolje otvorili meč. Golom Pauvela u 25. minuti, Stouk je poveo sa 1-0. Samo tri minuta kasnije, Svift je donio Redingu izjednačenje. Do kraja prvog poluvremena Stouk je vratio vodstvo a Braun je dao gol. U 61. minuti, Mur pogađa za 2-2. Ipak, Stouk je upisao pobjedu. Konačnih 3-2 za Stouk, postavio je Saridž u 85. minuti.

Sezonu je dobro otvorio Blekburn. Ekipa Tonija Moubreja savladala je Svonsi sa 2-1. Golovima Galahera i Breretona, Blekburn je došao do 2-0. Golom Patersona gosti su smanjili ali to je sve što su uspjeli uraditi.

Ubjedljiv na povratku u drugi rang bio je Hal. Iako je Preston poveo golom isa, golovima Luisa-Potera, Smolvuda, Magenisa i Kanona, Hal je na kraju slavio sa 4-1.