Šest komada Slobode

MRKONJI GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u derbiju drugog kola Druge lige - grupa „Zapad“ na „Lukama“ su savladali Dubrave rezultatom 6:2. Pobjeda domaćih  fudbalera je više nego zaslužena, mada su do nje stigli sa dosta napora.

Naime, ekipa Dubrava, mjesta kod Gradiške, mrkonjićkoj publici se predstavila u dobrom izdanju. I sigurno je da će biti jedan od bolje plasiranih ekipa u šampionatu Druge lige- grupa „Zapad“.

Zanimljivo je da su domaći fudbaleri i  pored šest postignutih golova, propustili veliki broj izglednih prilika za gol.

Sloboda je povela u sedmom minutu. Pero Vučković, s desne strana ubacio je loptu pred gol Nenada Vasića, a iskusni Siniša Radoja glavom  je loptu posalo u mrežu, za veliko slavlje više od 400 gledalaca na „Lukama“.

U 18 minuti jedna dubinska lopta ubačena u kazneni prostor Slobode. Na loptu su krenuli i sudarili se u skoku štoper domaćih Emilko Janković i jedn od napadača Dubrava. Sudija Dejan Jokić iz Teslića pokazao je na penal, na opšte iznenađenje svih na stadionu. S bijele tačke siguran je bio Dušan Tatić. Istini za volju njegov šut pročitao je golman Nikola Kljajić, ali je lopta ipak završila u mreži.

I nakon primljenog gola redaju se napadi  i šanse domaćih fudbalara. I kada se očekivao kraj prvog poluvremena Sloboda dolazi do vođstva  od 2:1. Slobodan udarac je izveo Dušan Komljenović, a Radoja po drugi put matirao golmana gostiju Nenada Vasića.

U drugom poluvremenu ista priča na terenu. Domaći fudbaleri nastavljaju sa napadima. Međutim i gosti uvraćaju brzim kontranapadima, koji u 49. minutu Nemanja Gavrić pretvara u pogodak.

Nako od domaćih fudbalera lako je izgubio loptu u fazi napada, što gosti kažnjavaju.

Međutim, gol gostiju nije demoralisao fudbaler Slobode, koji oko gola Nemanje Vasića pletu „mrežu“. Bilo je  pitanje trenutka kada će odbrana gostiju pokleknuti, po treći put. Igrao se 58. Minut, Siniša Lazendić maestralno je probio zadnju liniju Dubrava. Poslužio imenjaka Radoju, koji je okrenuo dvojicu fudbalera Dubrava i iz poluokreta jako šutirao i savladao Vasića za vodstvo od 3:2.

U 72. minutu 4:2 za Slobodu, a strijelac Dragan Domuzin, koji je u 52. zamjenio Ognjena Soldata. On je odlično  izveo slobodan udarac iz daljine  i svladao nemoćnog Vasića.

Isti igrač  na sceni je i u 80. minutu. Sjani Siniša Lazendić, po ko zna koji put „probio“ odbranu gostiju i idealno uposlio Domuzina, koji vodstvo povećava na 5:2.

Tačku na ubjedljivu pobjedu Slobode stavio je  Pero Vučković u 85. minutu. On i brzonogi Srđan Mazić odigrali su dupli pas, a  Vučković šalje loptu u mrežu gola Dubrava.

Ubjedljivom pobjedom fudbaleri Slobode sa maksimalnim učinkom od dvije pobjede, šest bodova i deset postignutih golova nalaze na prvom mjestu drugoligaškog karavana na „Zapadu“.

U narednom, trećem kolu Sloboda gostuje ekipi Poleta u Brdu, a Dubrave će ugostiti ekipu Ukrine.