Remi Vest Hema i Palasa, pobjede Evertona i Lestera

Fudbaleri Vest Hema i Kristal Palasa odigrali su 2-2 u trećem kolu Premijer lige.

Vest Hem je bio konkretniji ali je Kristal Palas odolijevao. Ipak, golom Pabla Fornalsa u 39. minuti, Vest Hem je poveo. Domaći su bolje otvorili i nastavak ali u 58. minuti Galaher pogađa za 1-1. U 68. minuti Antonio je donio novo vostvo Vest Hemu ali je Galaher dva minuta kasnije pogodio za 2-2. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Vest Hem ostao prvi put ove sezone bez sva tri boda.

Bitnu pobjedu upsao je Lester koji je sa 2-1 savladao Norič u gostima. Lester je rano poveo a strijelac je bio Vardi. Domaći su izjednačili u završnici prvog poluvremena a strijelac je bio Puki. Ipak, Lester je došao do sva tri boda. Strijelac za pobjedu Lestera, bio je u nastavku Olbrajton.

Do pobjede je došao i Everton kod Brajtona. Brajton je bolje otvorio susret ali bolju igru nisu krunisali golom. Kako je vrijeme prolazilo, Everton je bio sve bolji. U 41. minuti Demaraja Grej pogodio je za vodstvo ''Karamela''. U 57. minuti Kalvert-Luin iz penala postavio konačih 2-0.

Aston Vila i Brentford odigrali su 1-1. Oba gola pala su u prvih 13. minuta. Gosti su poveli golom Tonija da bi Buendija pogodio za 1-1. Remi je viđen i u Njukaslu gdje su domaći odigrali 2-2 sa Sautemptonom. Svi golovi pali su u nastavku. Domaći su dva puta vodili golovima Vilsona i Sen-Maksimana da bi Elijunusi i u šestoj minuti iz penala Vord-Prauz, donosili izjednačenje gostima.

Manchester City 5 : 0 Arsenal
Brighton & Hove Albion 0 : 2 Everton
Newcastle United 2 : 2 Southampton
Norwich City 1 : 2 Leicester City
West Ham United 2 : 2 Crystal Palace
Aston Villa 1 : 1 Brentford
Liverpool 1 : 1 Chelsea
Burnley 1 : 1 Leeds United