Bodovi ostali u Foči

Nastavljaju Fočaci sa dobrom igrama i skupljanjem bodova. Večeras su na svom terenu porazili goste iz Banjaluke sa 3:1. a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji tima iz Foče. Već u 3. minuti si imali dobru priliku, ali je ne koristi Ognjen Mojović.

Samo dva minuta kasnije nova šansa za Dejana Raševića, ali je golman Bunić sjajno reagovao.

Nakon toga u dva navrata je pokušao Danilović, ali se ispriječio Krstan Bunić.

Do 24. minute kada su stigli do vođstva Fočaci su propustili još tri pozicije za gol. Nisu mogli Bunića savladati Rašević, u dva navrata i Nikola Mojović.

A onda u 24. minuti kapitulirao je Bunić. Matirao ga je Nikola Mojović. On je prvo nanizao nekoliko igraća Želje, a onda snažno opalio sa 18 metara i pogodio.

Nakon tog gola, opet su fudbaleri Sutjeske nastavili sa napadima, a do kraja poluvremena  u dva navrta je opet u prilici Rašević, ali nije imao sreće da matira golmana Želje.

Prvi udarac na gol gosti su uputili u 43. minuti. Miloš Pajević nije morao da interveniše  nakon pokušaja  Vujčića.

Na samom isteku poluvremena gosti su preko Ružičića atakovali i pogodili stativu.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Već u 47. minuti penal za domaćina. Šutirao je Nikola Mojović i pogodio stativu.

Stefan Arbinja je u 57. minuti stigao do gola. Kaznio je veliku grešku odbrane Željezničara, a gotima su se domaći revanširali dva minuta kasnije. Oni su sada loše reagovali i to je iskoristio Aleksandar Petrović.

Konačan rezultat postavio je Nikola Mojović u 64. minuti.

Sutjeska – Željezničar ST 3:1 (1:0)

Foča. Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo). Strijelci: Nikola Mojović 24', Stefan Arbinja 57', Nikola Mojović 64', [FK Sutjeska (Foča)]; Aleksandar Petrović 58', [FK Željezničar ST (Banja Luka)]. Žuti kartoni: Nikola Mojović 24', Mladen Đoković 29', Dejan Mojović 38', [FK Sutjeska (Foča)]; Aleksandar Petrović 35', Krstan Bunić 47', Staša Baštić 47', [FK Željezničar ST (Banja Luka)];

Sutjeska: Miloš Pajević (G) , Filip Filipović , Dejan Rašević (od 65' zamijenjen sa Boško Radović), Mladen Đoković (od 65' zamijenjen sa Đorđe Okuka), Nikola Mojović (K) , Bojan Mihajlović , Ognjen Pljevaljčić , Nikola Danilović , Dejan Mojović , Stefan Arbinja (od 80' zamijenjen sa Aleksa Stajić), Ognjen Mojović

Željezničar ST: Krstan Bunić (G) , Bojan Sladojević , Dejan Banjac (od 72' zamijenjen sa Đorđe Janković), Makarije Kostadinović (od 46' zamijenjen sa Milan Jević), Adonis Bilal , Staša Baštić , Nikola Jovandić , Srđan Ružičić , Stefan Vujičić (od 58' zamijenjen sa Đorđe Đogić), Filip Račić , Aleksandar Petrović (K)

Drina 0 : 1 Krupa
Tekstilac 3 : 1 Kozara
Sloboda 1 : 0 Slavija
Zvijezda 09 6 : 0 Budućnost
Omarska 3 : 0 Modriča Alfa
Sloga 4 : 0 Borac