Pogađali Radoja i Domuzin

Sloboda - Sloga Trn 2:0

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u šestom kolu Druge lige - grupa „Zapad“ na Lukama su pobijedili Slogu iz Trna 2:0. Trijumf domaćeg sastava je više nego zaslužen. Gosti treba da zahvale svom golmanu Nikoli Gašiću i napadačima Slobode. Onisu se još jednom propisno izbrukali ne realizujući desetak stopostotnih prilika za gol.

Prosto je nevjerovatno da tim koji ide na prvo mjesto, igra dobro i stvara veliki broj prilika teško postiže golove. Šta su sve promašili napadači Slobode je za rubriku „Vjerovali ili ne“!

Doda li se tome da je golman gostiju Nikola Gašić, koji ima samo dvadeset godina branio udarce sa par metara, slika postaje kompletna.

Sigurno je da je momak, i pored dva primljena gola igrač utakmice i da je pred njim izgledna golmanska karijera.

S druge strane, na neki način tragičar meča i pored postignutog gola  je napadač Slobode Dragan Domuzin. Momak koji je promašio dvije prilike za gol sa svega par  metara od gola Sloge.Za njim nisu zaostajali i drugi napadači Slobode, kojim je očito u završnici nedostaje dovoljno koncentracije.

Gosti iz Trna su dobra i kompletna ekipa, koja je u svom sastsvau imala čak osam igrača do 21 godine starosti, a tri na klupi za rezervne igrače. Organizovano i vješto su se branili i pokušavali brzom tranzicijom da ugroze gol Slobode.

U prvom poluvremenu su dva puta malo ozbiljnije zaprijetili golmanu Filipu Kljajiću.

U drugom poluvremenu nisu uputili ni jedan direktan šut na gol Slobode, ako se izuzme pokušaj Nikole Jokanovića pred kraj meča iz slobodnog udaraca, ali je njegov šut bio neprecizan.

Sloboda je došla u vodstvo u 39 minutu golom Siniše Radoje. Igor Mirković je s desne strane ubacio loptu u peterac i neko od napadača Slobode je šutirao, a golman Gašić odbio loptu koji Radoja šalje u mrežu za slavlje oko 250 gledalaca na „Lukama“.

Domaći fudbaleri sa napadima i stezanjem obruča oko gola Nikole Gašića nastavili su i drugom poluvremenu. Redale su se šanse i promašaji Mrzića, Domuzina, Soldata, Radoje... i strah domaćih navijača da promašaji ne budu kažnjeni golom Sloge.

Sve dileme oko pobjednika u 74 minutu rješava Dragan Domuzin, sjajnim golom kojim se iskupljenjem za promašene prilike.

I poslije drugom primljenog gola gosti iz Trna nisu pokušavali da ozbiljnije ugroze gol Slobode, a domaći fudbaleri nastavili su sa stvaranjem i promašivanjem prilika za gol.

U narednom, sedmom kolu fudbaleri Slobode imaju teško gostovanje u Žeravici kod ekipe Jedinstva. Biće to istinski derbi ekipa koje gaje napadački fudbal, a pobjedom bi Mrkonjićani bi zadržali lidersku poziciju na drugoligaškoj tabeli. Ekipa Sloge u Trnu je domaćin ekipi Dubrava.

Ukrina 1 : 3 Progres
Sloga (S) 1 : 0 Borac
Brdo 1 : 1 Gorica
Laktaši 7 : 1 Proleter
Željezničar 0 : 2 Jedinstvo
Sloboda 2 : 0 Sloga (T)
Dubrave 1 : 1 BSK
Polet 1926 2 : 0 Čelinac