Fudbalska rapsodija pored Ćehotine

Ponovo su fudbaleri Sutjeske priredili divno fudbalsko veče vernim navijačima.  Oni su poprilično popunili tribine i fanatičnim navijanjem bodrili svoje pulene. Bila je to prava fudbalska rapsodija  u kojoj su Fočaci deklasirali slabašni sastav Alfa Modriče i sa pet pogodaka u mreži ih ispratili sa stadiona pokraj Ćehotine.

Ovim trijumfom izabranici Miljana Radanovića su i definitivno potvrdili da dosadašnji dobri rezultati u tekućem šampionatu  nisu bili slučajni i da će biti jedan od glavnih kandidata za najviši plasman u prvoligaškom karavanu Republike Srpske .

Tokom celog susreta Sutjeska je imala apsolutnu terensku inicijativu, stvarala šanse i postizala pogotke, a da Modričani na golu nisu imali Maksimilijana Milovanovića koji je u nekoliko navrata odlično reagovao rezultat je mogao biti još ubedljiviji.

Domaći igrači su stigli do prednosti u 9. Minutu. Nikola Mojović je lepo prošao po levoj strani, idealno je uposlio Raševića koji je udarcem po zemlji pogodio desni ugao gostujućeg gola.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Sutjeske, koja je nastavila u istom tempu i u nastavku utakmice,  a rezultat je udvostručen u 63 minutu. Ponovo  je Nikola Mojović asistirao, a Arbinja sa 16 metara poslao loptu u mrežu gostiju.

Usledilo je poslednjih deset minuta za nezaborav, u kojoj su postignuta  tri pogotka, a još nije iskorišteno bar pet stopostotnih prilika domaćeg sastava.

Igrao se 83.minut kada je Nikola Mojović ušao u gostujući kazneni prostor gde je fauliran, a vrlo dobri sudija Vuković je bez razmišljana pokazao na belu tačku , siguran sa 11 metara je bio a ko drugi nego najbolji igrač Prve lige Republike Srpske i kapiten Sutjeske, Nikola Mojović i povećao prednost na 3:0.

Samo minut kasnije najbolji akter ovog meča  iskusni Dejan Rašević krade jednu loptu odbrambenim igračima Alfa Modriče i donosi novu radost Fočacima.

U 89.minutu usledila je jedna od najljepših akcija na utakmici , sve je lepo uradio Okuka po levoj strani  ubacio u kazneni prostor, a na loptu je natrčao Marko Ivanović i zakucao je u mrežu iza leđa nemoćnog Milovanovića .

SUTJESKA (F) - ALFA MODRIČA 5:0 (1:0)

Stadion: Gradski . Gledalaca: 500. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 8. Strelci: Rašević  9. i 84; Arbinja 63; N. Mojović 83. penal; Ivanović 89. minut (Sutjeska) Žuti kartoni: Filipović, Arbinja, D. Mojović, Danilović, Ivanović (Sutjeska) Kurteši, Bratić (Alfa Modriča)

Sutjeska: Pajević, O. Mojović (od 79.Vladičić), Filipović , Đoković (od 38. Okuka), Rašević , D. Mojović , N. Mojović , Arbinja , Mihajlović , Pljevaljčić  (od 69. Stajić-) Danilović .

Alfa Modriča: Milovanović  , Zlatarić  (od 30. Bratić ) , Radulović , Prljeta (od 70. Hasičić), Kurteši , Pljevaljčić , Šoškić , Ninković , Guskić ,  Stojanović , Đoković  (od79. Janković),

Igrač utakmice: Dejan Rašević (Sutjeska)

Drina 0 : 1 Tekstilac
Sloboda 1 : 2 Krupa
Zvijezda 09 1 : 1 Kozara
Omarska 0 : 0 Slavija
Sloga 4 : 0 Budućnost