Guber u finišu uzeo tri boda

Bez dva ključna igrača, opterećena prošlonedjeljnim porazom od Romanije,  Vlasenica, u desetom kolu drugoligaškog Istoka, sa srebreničkim Guberom,na svom terenu  nije uspjela sačuvati nijedan bod. A komšijski derbi, od koga se mnogo očekivalo, je, poslije poprilično rastrzane igre, bez prevelikih šansi, riješen u posljednja tri minuta susreta.

Domaća ekipa je na teren izašla motivisana i željna da pred svojim navijačima ubilježi još jednu pobjedu, ali se od prvog trenutka vidjelo da u timu Vladimira Janjića fale pouzdani štoper Majstorović i jedan od najboljih igrača regionalnog Istoka Bato Kovačević. Iako se prvi dio susreta igrao većinom na polovini gostiju, Vlaseničani nijednom nisu ozbiljnije ugrozili mrežu čuvara Bodiroge. Guber je, s druge strane, mudro čuvao svoju mrežu i vrebao slabe strane domaćina, pa se na odmor odlazi bez pogodaka.

U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze energičnije, ali prva ozbiljnija šansa viđena je tek u 68. minutu, iz prekida, kada Smailović izvodi slobodan udarac sa 25 metra, iskosa, sa desne strane, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative domaćih. U 75. minutu viđena je i odlična šansa domaćih. Napadač i najbolji strijelac Vlasenice, Stupar,  našavši se sam ispred gola gostiju, pokušava sa sedam metara da savlada Bodirogu, ali kapiten Gubera sjajnom intervencijom zaustavlja njegov šut. Tri minuta prije kraja, gosti presijecaju napad domaćina, Pašalić i Fehratović kreću u kontru, desno krilo Gubera zaobilazi svog čuvara, izlazi samo pred Pojžaka i plasira loptu u nebranjeni dio mreže za vođstvo od 0:1. Isticali su posljednji sekundi meča kada su Srebreničani prekinuli još jedan napad Vlasenice, a vezista Smailović odradio najveći dio posla, prešao svog protivnika i nesebično uposlio Lazarevića koji je bio sam ispred gola domaćih i postavio konačni rezultat ovog susreta 0:2.

Drugi poraz u sezoni Vlasenicu je pomjerio na četvrto mjesto na tabeli drugoligaša sa Istoka, dok je Guber ostao na petoj poziciji.

Iznenadili domaćina: FK Guber, Srebrenica

Srebreničani su u Vlasenici vezali pet utakmica bez poraza.

„Prvo bih se zahvalio domaćinu, ekipi Vlasenice, na korektnoj, fer igri, dočeku i gostoprimstvu. Činjenica da su naši današnji domaćini tek u devetom kolu doživjeli poraz dovoljno govori o njihovom kvalitetu, tako da smo ovdje došli s velikom respektom. S obzirom da smo došli oslabljeni, bez tri startera: Ilića, Pavlovića i Čiraka, nismo očekivali da možemo doći do tri boda. U toku meča nam se povrijedio najbolji igrač i strijelac u ekipi, Kuljanin, a na njegovo mjesto je ušla jedina zamjena koju smo imali na klupi, fizički smo pali, i naš jedini cilj je bio da ostanemo neporaženi, branili smo se. U drugom poluvremenu smo se spustili malo niže, u blok, da se branimo, pokušali smo da vučemo protivnika, da nekako iz polukontre i kontre, bar ugrozimo protivnički gol, da bar sačuvamo tih 0:0. Ukazale su nam se dvije prilike, ostavljen nam je prostor, dobro smo istrčali, iskoristili šanse, postigli dva pogotka  i ponosan sam na svoje momke kako su odigrali danas“, priča šef struke Gubera Pavle Golijan, koji je u protekloj sezoni sjedio na klupi Vlasenice i protivnika dobro poznaje.

U taboru Vlaseničana ne kriju nezadovoljstvo zbog prokockanih bodova.

„Neočekivan poraz. Više od osamdeset minuta naša ekipa je dominirala, napadala, doduše bez neke ozbiljnije šanse. Ipak, ono što nas je poljuljalo je to što je oko 80. minute, kada smo krenuli svim snagama da postignemo pogodak, sudija je prekinuo naš čist napad jer je  pomoćnik pokazao nedozvoljenu poziciju, iako se i na snimku vidi da naš igrač nije bio u ofsajdu. Čestitam protivničkoj ekipi na pobjedi, ali i svojim igračima na borbenosti i što se nisu predali do posljednjeg trenutka. Sigurno je da je odsustvo Majstorovića i Kovačeviča dosta uticalo na ovaj rezultat, a moram napomenuti da smo odlaskom Janjuševića dosta izgubili, pogotovo na desnoj strani, imamo veliku prazninu koju ne možemo popuniti, ali mi nastavljamo da igramo. Iako se to rezultatski ne bi reklo, mi smo i danas bili bolji na terenu, tako da se ne plašimo za svoju poziciju na tabeli. Ja vjerujem u svoju ekipu“, kategoričan je Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

Neočekivan poraz: FK Vlasenica

Vlasenica – Guber (Srebrenica) 0:2 (0:0)