Srbija bacila Portugal na koljena i otišla na Mundijal u Kataru!

Fudbaleri Srbije savladali su Portugal sa 2-1 u poslednjem kolu kvalifikacija za Mundijal i Kataru te je tako obezbijedila plasman u Katar!

Portugal je sjajno otvorio susret. U drugoj minuti poveli su golom Renata Sančeza a akciji je prezhodio čisti faul na Nemanji Gudelju koji nije sviran. Deset minuta kasnije, Vlahović je pogodio stativu. Srbija je nastavila sa pritiskom a u 33. minuti joj se to isplatilo kada je Tadić pogodio za 1-1. Portugal je imao opasan napad u završnici poluvremena ali Rajković je odbranio pokušaj Mutinja.

Prvu opasnu priliku u nastavku imali su Portugalci ali se Renato Sančez nije najbolje snašao. Potom se ušlo u nešto sporiji ritam koji je odgovarao Portugalu. U prvoj minuti sudijske nadoknade, šok za domaće. Gol za vodstvo Srbije postigao je Aleksandar Mitrović.Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Srbija je otišla tako na Mundijal.

Srbija je na kraju prva sa 20 bodova u grupi dok Portugal sa 17 je drugi i ide u baraž.