
Na danas održanoj sjednici Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Republike Srpske dogovoreno je da se predsjednici područnih saveza i dva potpredsjednika Fudbalskog saveza Republike Srpske pozabave reorganizacijom fudbalskih takmičenja od Druge lige, pa niže. To praktično znači da će Republika Srpska dobiti tri Druge lige, Zapad i Istok, te Centar.
Neće se, kako smo saznali robovati broju klubova, već će se tražiti najbolja rješenje a i za klubove i za organizaciju takmičenja.
Na današnjoj sjednici su usvojeni i izvještaji o takmičenjima, od Prve lige do Regionalnih, te takmičenja mlađih kategorija i žena. Nije samo usvojena tabela Prve lige Republike Srpske.
Razlog je kazna Krupi od minus jedan bod i 5.000 maraka zbog nemanja kadetske selekcije.
Većina članova Izvršnog odbora je konstatovala da je odluka o kažnjavanju morala biti dostavljena klubovima, a nije, te su se tražila pojašnjenje otkud minus jedan bod, ako u pravilnicima takmičenja u takvim situacijama stoji kazna od minus tri do šest bodova i novčana kazna od 3.000 do 5.000 maraka. O tome će se morati izjašnjavati i Apelaciona komisija Fudbalskog saveza Republike Srpske.
Danas se nije raspravljalo o formiranju reprezentacije u malom fudbalu, ali će se o tome pričati na narednim sjednicama.
Izvršni odbor je odlučio i da umjesto Bojana Jamine koji je otišao na rad u Njemačku u stručni štab U-15 selekcije se imenuje Vladimir Drinjak, šef stručnog štaba Famosa.