Junajted slavio u fantastičnom derbiju

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Arsenal u derbiju 14. kola Premijer lige sa 3-2.

Arsenal je poveo u 13. minuti. Fred je povrijedio De Heu koji je ostao ležati. Sudija nije prekinuo igru a lopta se odbila do Smit-Rouva koji je pogodio za vodstvo Arsenala. Potom je odličnu priliku imao Gabrijel ali je nije iskoristio. U završnici prvog poluvremena Bruno je dao gol za 1-1.

Na startu nastavka, Gabrijel nije iskoristio priliku. U 52. minuti, Ronaldo je donio vodstvo Junajtedu. Samo dva minuta kasnije, Edegor je pogodio za 2-2. Mogao je Arsenal do preokreta ali Obamejang nije dobro šutirao. Potom je Fred izborio jedanesterac a Ronaldo je pogodio za 3-2. Imao je ponovo obamejang šansu ali je nije iskoristio. Potom je zaprijetio i Saka ali je Fred izblokirao. U završnici je Bruno promašio zicer na drugoj strani.

Arsenal je ostao peti sa 23 boda dok Junajted ima bod manje.

Aston Villa 1 : 2 Manchester City
Everton 1 : 4 Liverpool
Watford 1 : 2 Chelsea
Leeds United 1 : 0 Crystal Palace
Wolverhampton Wanderers 0 : 0 Burnley
West Ham United 1 : 1 Brighton & Hove Albion
Manchester United 3 : 2 Arsenal
Newcastle United 1 : 1 Norwich City