Sergej i Vlahović maestralni u pobjedama svojih ekipa, nevjerovatan preokret Tudorove Verone

Fudbaleri Lacija upisali su novu pobjedu. Ekipa Maurisija Sarija savladali su Sampdoriju u gostima sa 3-1.

Lacio je poveo u osmoj minuti. Strijelac gola bo je Sergej Milinković-savić. Devet minuta kasnije, Imobile je pogodio za 2-0. Ubrzo je bilo i 3-0 a strijelac je bio opet Imobile a za drugi njegov gol asistent je bio Sergej. Sampdorija je u završnici meča postigla počasni pogodak a strijelac je bio Gabijadini.

Fiorentina je u sjajnom meču savladala Bolonju sa 3-2. Fiorentina je povela golom Maleka da bi Barou pogodio za 1-1. U nastavku, Biragi i Vlahović donose 3-1 Fiorentini. Golom Hikija Bolonja se vratila u igru ali nije imala snaga za bod.

Venecija je golovima Ćekaronea, Crnigoja i Henrija, vodila sa 3-0 protiv Verone na poluvremenu. Međutim, ekipa Igora Tudora napravila je nestvaran preokret. Prvo je Henri postigao autogol, pa je Kaprari smanjio na 3-2. Đovani Simeone postigao je dva gola te je donio pobjedu Veroni rezultatom 4-3.