Sjajno poluvrijeme Arsenala ali Siti uz veliku pomoć sudija došao do preokreta

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Arsenal u prvom susretu 21. kola Premijer lige. Siti je slavio sa 2-1 i to nakon preokreta.

Arsenal je hrabro otvorio susret. U 12. minuti, Arsenal je oštećen. Ederson je startao na Edegora koji je prvi došao do lopte ali penala nije bilo. Potom su Martineli i De Brujne propustili po jednu šansu. Golom Bukaja Sake, Arsenal je poveo. U završnici prvog poluvremena Martineli je sjajno šutirao ali nije pogodio.

U nastavku Siti dolazi do izjednačenja. Bernardo Silva bio je u duelu sa Džakom. Iako se bacio nakon što je bilo očigledno da ne može doći do lopte, sudija Atvel je dosudio jedanesterac. Marez je pogodio za 1-1. U narednom napadu sjajnu šansu nije iskoristio Martineli. Potom jedan beznačajan start Gabrijela na centru nakon kojeg je dobio drugi žuti. Iako sa igračem manje, Arsenal se držao sve do završnice. Tada Rodri pogađa i donosi tri boda Sitiju.

Brentford 2 : 1 Aston Villa
Everton 2 : 3 Brighton & Hove Albion
Leeds United 3 : 1 Burnley
Arsenal 1 : 2 Manchester City
Chelsea 2 : 2 Liverpool
Crystal Palace 2 : 3 West Ham United
Leicester City 3 : 0 Norwich City
Southampton 1 : 2 Newcastle United