Nevjerovatni Mitrović sa dva gola odveo Fulam do pobjede, Runi i dalje sanja čudo

Fudbaleri Fulama napravili su još jedan korak ka povratku u elitu. Ekipa Marka Silve savladala je Kvins Park u gostima sa 2-0.

Meč je odlično počeo za goste. U 14. minuti, Aleksandar Mitrović doveo je Fulam u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena bilo je pokušaja i sa jedne i sa druge strane ali nije bilo promjene rezultata. U nastavku, Mitrović je još jednom pogodio a ovaj put bio je strijelac iz penala.

Do pobjede je došao i Bormut. Golom Etkinsona Bristol je poveo na jugu Engleske. Međutim, u nastavku su Kuk i Dembele donijeli preokret ekipi Skota Parkera. U jednom od derbija kola, Koventri i Blekburn odigrali su 2-2. Autogolom Pikeringa, domaći su poveli. Bredli Dak donio je izjednačenje Roversima. Vorton je donio potpuni preokret ekipi Tonija Moubreja ali je Gjokares pogodio za 2-2.

U velškom derbiju, Svonsi je ponizio Kardif u gostima. Sa dva gola Obafemija te po jednim Kabange i Volfa, Svonsi je slavio sa 4-0. Runijev Derbi nastavio je sanjati opstanak. Golom Morisona savladali su Preston i i dalje se nadaju čudu i opstanku.

AFC Bournemouth 3 : 2 Bristol City
Coventry City 2 : 2 Blackburn Rovers
Derby County 1 : 0 Preston North End
Birmingham City 1 : 0 West Bromwich Albion
Barnsley 1 : 1 Reading
Queens Park Rangers 0 : 2 Fulham
Stoke City 1 : 0 Sheffield United
Blackpool 1 : 4 Nottingham Forest