Mrkonjićani ljuti na sudiju

Sloga(T) - Sloboda MG

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Sloge i mrkonjićke Slobode odigrali su u Trnu neriješeno (1:1).

Remi je možda i najpravedniji ishod meča, a sigurno mogu biti zadovoljniji domaći fudbaleri, a gostima ostaje žal što nisu uspjeli osvojiti tri boda. Mrkonjićanima je jasno, kada se sve sabere i oduzme da nije moglo biti drugačije! Jer, kako se sve odvijalo ne trenu, moralo je tako biti!

Ali i tome nekom drugom prilikom!

Utakmica Sloge i Slobode, bila je u okviru „normale“. Osim  jednog segmenta, a to je veću u sveri odgovornosti onih koji vode takmičenje u Drugoj ligi - grupa „Zapad“.

Naravno, ako žele dobro fudbalu i mladim ljudima, koja se želi baviti fudbalom.

Ali da se vratimo utakmici! Domaći fudbaleri poveli su u 15 minutu, golom Predraga Stankovića iz penala.

On je bio siguran sa bjele tečke i svladao je Njegoša Zeljkovića, za vodstvo domaćeg sastava i veliko slavlje na stadionu u Trnu.

Gosti iz Mrkonjić Grada izjednačili su u 55 minutu, golom agilnog Stefana Eskića.

Šef stručnog štaba Slobode Darako Maletić, zadovoljen je igrom svoje ekipe, koja je junački odigrala jedan težak meč.

-U prvom poluvremenu nismo bili pravi, nismo igrali onako kako smo se dogovrili. Imali smo problema da uspostavimo igru. U drugom poluvremenu bolje smo stajali na terenu, postigli gol i imali još dvije, tri prilike za pogodak i  da osvojimo tri boda, ali nažalost nismo uspijeli. Fer i korektna utakmica, u kojoj je u prvom planu bio jedan čovjek. Koji to nije trebao biti, jer u prvom planu treba da  budu igrači i fudbal. Mojim igračima nemam šta zamjeriti, dali su sve od sebe na tarenu. Stavaljamo tačku na ovu i okrećemo se zaostalom meču u srijedu, koji igramo  u Čečavi sa ekipom Ukrine. U nedjelju nas čeka još jedan težak meč sa odličnom ekipom Jedinstva iz Žeravice - kaže Maletić.

Ipak, meč u Trnu obilježio je sa svojim „biserima“  čovjek u „crnom“. I zbog takvih ljudi fudbalu se piše crno!  Njegovo ime i prezime znaju svi, pa nema potrebe da ga pišem. Dobronamjerno predlažemo onima koji ga „guraju“, (a i „gospodinu“) da pogledaju snimak meča i dobro izanaliziraju suđenje u Trnu.

Progres 7 : 1 Ukrina
Borac 2 : 0 Sloga (S)
Gorica 1 : 2 Brdo
Proleter 0 : 1 Laktaši
Jedinstvo 5 : 0 Željezničar
Sloga (T) 1 : 1 Sloboda
BSK 1 : 1 Dubrave
Čelinac 2 : 2 Polet 1926